</frame>
Szkoła Podstawowa Sportowa  im. Olimpijczyków Śląskich w Mysłowicach
Lekkoatletyka   Tenis stołowy   Szachy  Judo   Piłka nożna    ODŚWIEŻ STRONĘ

JudoUczniowie Szkoły Sportowej na Mistrzostwa Śląska żaków i skrzatów
W niedzielę 5 chłopców i 4 dziewczynki z naszej szkoły walczyło o medale na Mistrzostwach Śląska żaków i skrzatów (kat. do lat 9 i 11), które zostały rozegrane w Gliwicach.

Miłą niespodziankę sprawił Igor Ptak. W rywalizacji skrzatów, nie będąc faworytem, Igorek wywalczył 2 miejsce. Pewnie pokonywał swoich rywali po 3:0 i 3:1 w setach, między innymi rozstawionego z nr. 1 I. Orszulika z Orzesza. Nasz pierwszoklasista "zameldował się" w finale Mistrzostw Śląska gdzie musiał uznać wyższość o rok starszego J. Mirek z D. Górniczej przegrywając 0:3 w setach.

Bardzo dobrze zagrali w turnieju deblowym A. Ratka (kl. 3a) i W. Pisarzowski (kl. 5a). Grając razem mysłowiczanie dotarli do ½ finału. W meczu o finał przegrali 0:3 w setach, mimo prowadzenia w pierwszym secie 5:3 i 6:4 z późniejszymi Mistrzami Śląska. Zdobycie medalu brązowego uznaje za bardzo dobry wynik.

Bardzo dobre zawody zagrała uczennica klasy 3a Lena Tomecka. Nasza zawodniczka przegrała w ¼ finału, z późniejszą finalistką zawodów K. Bąk z Chybia i ostatecznie uplasowała się na miejscu 5-8.

Chciałbym pochwalić za dobrą postawę i godne reprezentowanie Szkoły wszystkich naszych zawodników uczestniczących w Mistrzostwach Śląska. Naprawdę byliście super, waleczni, skoncentrowani, fair–play a do tego grzeczni. Pokazaliście, że ciężka praca na treningach nie idzie na marne. W. Pisarzowski, A. Ratka, D. Antoniec, B. Brutanek, W. Ptak, L.Tomecka, N. Matwijczyk, L. Szfraniec, Z. Sikora, M. Pencarska. Wszyscy oprócz Witka, zostają w swoich kategoriach wiekowych na następny sezon. Jestem pewien, że będziecie mieli jeszcze lepsze wyniki w następnych Mistrzostwach Śląska i nie tylko.