Znakomite wyniki tenisistów stołowych
1-2 czerwca 2019
Tenis stołowy

Dzień Dziecka 1 czerwca oraz niedzielę 2 czerwca tenisiści stołowi Szkoły Sportowej z Mysłowic spędzili na sportowo.

1 czerwca w Gliwicach w Międzywojewódzkich Mistrzostwach młodzików (klasy 6 i młodsze) w których na 24 najlepszych zawodników ze Śląska, KS Mysław miał aż siedem swoich reprezentantów z czego pięciu to uczniowie naszej szkoły.
Wszyscy nasi zawodnicy byli o rok lub więcej młodsi od swoich rywali. Dlatego bardziej cieszą znakomite wyniki uzyskane przez mysłowiczan. Na najwyższym stopniu mistrzostw stanął Wiktor Ptak w grze podwójnej. Również w grze podwójnej, rocznikowo trzecioklasistka, Anastazja Malinowska zdobyła medal brązowy. Zaznaczę, że w tym turnieju, jak i w Mistrzostwach Śląska jedna osoba mogła startować tylko we dwóch konkurencjach.

2 czerwca w Częstochowie rozgrywane były Mistrzostwa Śląska żaków i skrzatów (klasy 4 i młodsi) w których zagralo 10 uczniów szkoły sportowej.
Na tych zawodach nie było mocnych na zawodnika nr.1 na Śląsku w kat. żaków, Wiktora Ptaka z klasy 5c. Wiktor zdobył dwa medale złote, w grze podwójnej i w turnieju indywidualnym, przy czym w turnieju indywidualnym Wiktor stracił tylko jednego seta!
Również znakomity turniej rozegrał Witold Pisarzowski z klasy 3a, który w zawodach skrzatów wywalczył medal srebrny. Bardzo dobre zawody rozegrała Anastazja Malinowska z klasy 4c, która zdobyła medal brązowy w grze podwójnej, a turniej indywidualny ukończyła na 6 miejscu będąc nr. 9 przed zawodami. W meczu o strefę medalową Anastazja stoczyła wyrównany pojedynek z rok starszą, późniejszą zwyciężczynią turnieju M. Hadryś ale zawodniczka nr. 2 w Polsce na razie była lepsza.

Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich młodziutkich tenisistów stołowych, który zakwalifikowali się do Mistrzostw Ślaska: A.Osiecka, A. Kubas, K. Pisarzowski, A. Ratka, T. Malinowski, W. Pisarzowski, W. Ptak, M. Hornik, A. Malinowska, M. Urbańczyk.