</frame> 19822012

I Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny w kategorii kadetów
2 października 2010

Uczennice Gimnazjum Sportowego: Patrycja Wiechuła (MOSiR Mysłowice) oraz Aleksandra Wojciechowska (KTS Mysłowice) w miniony weekend walczyły z najlepszymi w Polsce na I Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym Kadetów w Radomsku.
2 października 2010r rozgrywano turniej grupowy. W grupie kategorii II startowała Aleksandra Wojciechowska. Ola wygrała wszystkie swoje pojedynki grupowe, pokonując Joannę Olszanowską (UZTS Barcin), Adriannę Kołaszewską (KS Bronowianka Kraków), Dominikę Rosłaniec (KS Puznówka 1996 Puznówka) a także Monikę Iracką (UKS TS SP 2 Oborniki) i z pierwszego miejsca awansowała do turnieju barażowego.
Ponieważ Ola była rozstawiona do turnieju w kategorii II, samo wygranie grupy nie dało jej awansu do czołowej 16-stki w zawodach i musiała o awans walczyć w barażach. Ola przegrała swój pierwszy pojedynek z Agnieszką Koch (UKTS TS SP 2 Oborniki) a następnie wygrała z Dominiką Wołowiec (MKS Tarnovia Tarnów) i została sklasyfikowana na 21 miejscu. Gwarantuje jej to start w II Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym, który w grudniu zostanie rozegrany w Radzyniu Podlaskim.
Druga mysłowiczanka Patrycja Wiechuła startowała z rozstawienia w turnieju głównym w kategorii I. W turnieju grupowym Patrycja wygrała dwa mecze i przegrała również dwa spotkania. Bardzo dramatyczny był zwłaszcza pojedynek z Honoratą Olczak (UKS Sucha Koszalińska), który decydował o jej bezpośrednim wejściu do niedzielnego turnieju. Niestety Patrycja przegrała go 2-3 i spadła do baraży. Tam jednak zagrała bardzo dobrze, pokonując Zuzannę Majewską (MKS Siemianowice Śl) oraz Patrycję Piętka (GKTS "Wiązownia" Wiązownia) i awansowała do dalszych gier. W niedzielę Patrycja przegrała swoje dwa pojedynki m.inn. ze zwyciężczynią turnieju Natalią Bajor (KZU AZS Wrocław) i ostatecznie została sklasyfikowana w przedziale miejsc 13-16. Podobnie jak Oli, również Patrycji udało zmieścić się w czołówce 24 najlepszych kadetek w Polsce i bez wojewódzkich eliminacji ma zapewniony start do kolejnego OTK-u.