</frame> 19822012

Drużynowe i Indywidualnie Mistrzostwa Śląska Młodziczek
2/3 kwietnia 2011

W sobotę toczyły się gry drużynowe. Klub Tenisa Stołowego Mysłowice reprezentowały aż cztery drużyny. W skład pierwszej weszły: Magdalena Sala i Claudia Brudniok, w drugiej zagrały: Sonia Kulasińska, Julia Braś i Julia Tomecka, natomiast w trzeciej walczyły: Krystyna Świder, Weronika Utracka i Klaudia Franaszczuk a w czwartej wystąpiły : Zuzanna Grzesińska i Wiktoria Urbaniak.

W sobotę na podium stanęło aż 5 zawodniczek KTS-u Mysłowice, bo brązowe medale wywalczyły reprezentujące KTS Mysłowice I Magda i Claudia oraz grające w składzie KTS Mysłowice II Julki i Sonia. Drużyny te rozegrały także między sobą mecz o awans na Półfinały Pucharu Polski Młodziczek, który wywalczyła pierwsza drużyna klubu.

Trzecia drużyna znalazła się w przedziale miejsc 17-18 a czwarta drużyna była sklasyfikowana na miejscach 9-16.

Natomiast w sobotę rozgrywano gry indywidualne i deblowe. Prawo startu w Mistrzostwach Śląska Młodziczek miały zawodniczki urodzone w 1998r i młodsze, zajmujące miejsca od 1-32 w rankingu po rozegranych turniejach wojewódzkich i ogólnopolskich. Do Mistrzostw Śląska zakwalifikowały się: Magdalena Sala, Claudia Brudniok, Julia Braś, Julia Tomecka, Sonia Kulasińska i Zuzanna Grzesińska.

W turnieju indywidualnym brązowe medale zdobyły : Magdalena Sala i Julia Tomecka, która była rewelacją tego turnieju. Uczęszczająca do drugiej klasy Szkoły Sportowej Julia stała na podium z dziewczynkami z szóstych klas! Pokonała w walce o medal dwie faworytki do medalu: Weronikę Januś z Tych oraz Sandrę Hetnał z Żywca.

Przed Mistrzostwami Śląska awans do Półfinałów Pucharu Polski Młodziczek indywidualnie z tak zwanych "punktów" zapewniony miała już Magdalena Sala a po świetnym występie jako druga na półfinały pojedzie reprezentować Śląsk właśnie Julia Tomecka.

Na 6 miejscu turniej zakończyła Julia Braś, w przedziale miejsc 7-8 została sklasyfikowana Claudia Brudniok, Sonia Kulasińska była na miejscach 13-16 a Zuzanna Grzesińska zakończyła turniej na miejscach 25-32.

Również gry deblowe przyniosły medale dla zawodniczek KTS-u Mysłowice. Złoto w parze z Karoliną Tokarczyk z Żywca wywalczyła Magdalena Sala pokonując w finale parę bliźniaczek Karolinę i Weronikę Januś z Tych. Brązowy medal zdobyły grające wspólnie: Sonia Kulasińska i Julia Braś.

Tuż za podium na miejscach 5-8 znalazły się walczące razem Claudia Brudniok i Julia Tomecka a Zuzanna Grzesińska grająca z Karoliną Suchan z Pławniowic były sklasyfikowane w przedziale miejsc 9-16.

Klub Tenisa Stołowego Mysłowice bardzo serdecznie dziękuję Fundacji Viessmann za ufundowanie koszulek na Mistrzostwa Śląska dla wszystkich zawodniczek klubu oraz Firmie Creatus, która pomogła w opłaceniu transportu i opłat startowych do zawodów.