</frame> 19822012

I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny w kategorii Skrzatów i Żaków
3 października 2010

W hali sportowej RKS Cukrownik w Chybiu rozegrano 3.10.2010r. I Wojewódzkie Turnieje Klasyfikacyjne Skrzatów i Żaków.
Rewelacyjne na tych zawodach zagrały zawodniczki KTS-u Mysłowice i uczennice Zespołu Szkół Sportowych wygrywając obie kategorie.

Kategorię Skrzatek wygrała Julia Tomecka (KTS Mysłowice), która bez najmniejszych problemów pokonała wszystkie swoje rywalki potwierdzając swoją dominację na Śląsku w tej kategorii wiekowej. Pierwszy raz na zawodach wojewódzkich występowała skrzatka Klaudia Franaszczuk (KTS Mysłowice), zajmując bardzo wysokie 5 miejsce.

W kategorii Skrzatów bardzo dobrze spisał się zawodnik MOSiR-u Mysłowice Jakub Łuczak zajmując 3 miejsce.

Również kolejną kategorię Żaczek wygrała zawodniczka KTS-u Mysłowice Julia Braś, pokonując w półfinale swoją koleżankę klubową Sonię Kulasińską. Ostatecznie Sonia zajęła 4 miejsce ulegając w walce o brąz zawodniczce z Bytomia Miechowice Agacie Paszek. Bardzo dobrze w zawodach zagrała także Krystyna Świder (KTS Mysłowice) zajmując 5 miejsce. Kolejne zawodniczki KTS-u Mysłowice zajmowały miejsca w przedziale: Julia Tomecka 9-12 oraz Zuzanna Grzesińska i Wiktoria Urbaniak 17-24.

Natomiast w kategorii Żaków startowali zawodnicy MOSiR-u Mysłowice, którzy zajęli miejsca: Jan Zandecki 6, Dawid Urbańczyk 9-12, Mateusz Kucharski 13-16.

Podsumowując I WTK-i na Śląsku podkreślić należy, iż uczennice Zespołu Szkół Sportowych wygrały wszystkie dziecięce kategorie wiekowe. W skrzatkach tryumfowała Julia Tomecka w żaczkach Julia Braś w młodziczkach Magdalena Sala a w kadetkach Aleksandra Wojciechowska.