</frame> 19822017

Informacje z tenisa stołowego
1-4 kwiecień 2017

01 – 02.04.2017r. w Łaziskach Górnych rozegrane zostały Mistrzostwa Śląska juniorów. Znakomicie spisała się drużyna juniorek Klubu Olimpijczyka Mysłowice. Krystyna Świder i Ewa Filiczak zdobyły pierwsze miejsce i tytuł drużynowych Mistrzyń Śląska. Do Mysłowic "powędrował” także tytuł wicemistrzyń Śląska, bo w finale Klub Olimpijczyka wałczył z KTS Mysłowice. Po wyrównanym meczu, minimalnie lepsze były tenisistki stołowe Klubu Olimpijczyka - 3:2. Warto zaznaczyć że zawodniczki Klubu Olimpijczyka oraz KTS-u startują dopiero pierwszy rok w kategorii juniorek, świadczy to o sile mysłowickiego tenisa stołowego.

03.04.2017r. w Bytomiu rozgrywane były finały wojewódzkie XI memoriału im. A. Grubby. W zawodach uczestniczyły reprezentacje poszczególnych szkół naszego województwa. W składzie każdej drużyny musiał być zawodnik lub zawodniczka z klasy 4 lub młodszy. W Zespołu Szkół Sportowych im. Olimpijczyków Śląskich w Mysłowicach grały dwie dziewczyny (Faustyna Ćieślik i Weronika Gasz, obie z klas 5) oraz trzecioklasista Wiktor Ptak. Niestety nie mieliśmy szczęścia w losowaniu, bo w ½ finału „trafiliśmy” my na nr. 1 zawodów SP z Ligoty Łabędzkiej. Po przegranym meczu półfinałowym z Ligotą nasza szkoła wygrała ze szkołami z Bytomia, a w meczu o trzecie miejsce z Tarnowskich Gór. Na 17 drużyn szkolnych województwa Śląskiego zajęliśmy wysokie trzecie miejsce.

04.04.2017r. w Tychach rozegrany był turniej półfinałowy do finałów wojewódzkich szkół podstawowych. Jak burza przeszly przez turniej dziewczyny ze Szkoły Sportowej w Mysłowicach. Wszystkie swoje przeciwniczki pokonywały 3:0. Nawet w finale Faustyna Cieślik i Weronika Gasz nie dały szans uczennicą SP 6 z Mikołowa, które uznawane były za faworytki turnieju. Pokonały ten zespół 3:0, tracąc w meczu tylko 2 sety. Szczegónie cenne zwycięstwo odniosła F. Cieślik, która wygrała 3:1 z Natalią Gąsior nr. 8 w Polsce (rok starsza od Faustyny).