</frame> 19822013

Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Śląska młodzików
3-4 maja 2014

W Bytomiu 3 oraz 4 maja rozegrane zostały Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Śląska młodzików.
Zawodnicy Klubu Olimpijczyka zdobyli w sumie dwa złote, jeden srebrny i jeden brązowy medal. Dziewczęta z KTS-u zdobyły 7 medali wśród młodziczek.
Analizując rankingi krajowe nie ma wątpliwości gdzie na Śląsku najlepiej szkoli się młodych tenisistów stołowych w wieku szkoły podstawowej.
W sobotę 3 maja trzy drużyny z naszego klubu rywalizowały w turnieju chłopców. Druga drużyna (Ł. Jureczko, Ł. Witas) oraz trzecia (M. Hamala i J. Janota) składające się z zawodników z poza 20. śląskiej listy rankingowej zakwalifikowali się do 16 najlepszych drużyn punktowanych do współzawodnictwa klubowego. Nasz pierwszy zespół (J. Zandecki, O. Gwizdon i K. Ziętara) walczył o prestiżowe miejsce medalowe ponieważ udział w Mistrzostwach Polski ma zapewniony silą rankingu. Nasza drużyna zajmuje 8 lokatę na liście krajowej. W meczu o Mistrzostwo Śląska spotkali się z drużyną gospodarzy „Silesią” z Bytomia. Po wyrównanym i dramatycznym pojedynku nasza drużyna przegrała i zajęła drugie miejsce.
4 maja w turnieju indywidualnym Jaś Zandecki zdobył dwa złote medale nie tracąc nawet jednego seta! Pozostali nasi zawodnicy i jedna zawodniczka zajmowali miejsca poza 16. Pozdrawiam