</frame> 19822012

II Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Młodzików w tenisie stołowym
4-5 grudnia 2010

W dniach 4-5.12.2010r w Centrum Sportu Bronowianki w Krakowie rozgrywano II Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Młodzików, będący I Memoriałem Stanisława Wcisły.
      Udany występ w turnieju zaliczyła reprezentantka Klubu Tenisa Stołowego Mysłowice - Magdalena Sala, która po wygraniu Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego znalazła się w gronie najlepszej 40 młodziczek w Polsce. Był to pierwszy występ Magdy na OTK-u i mimo sporej tremy młoda zawodniczka zagrała całkiem dobry turniej.
      W pierwszym pojedynku spotkała się z Aleksandrą Rusiecką z Gdańska a w drugim z Katarzyną Hennig z Chełmna. Niestety oba te pojedynki Magda przegrała. Jednak ambitna i zdolna zawodniczka nie poddała się i w kolejnych dwóch pojedynkach odniosła dwa wysokie zwycięstwa nad Pauliną Maciejewską z Olecka i Joanną Maœlak z Czaczu. Ostatecznie Magda zajęła 3 miejsce w swojej grupie co niestety nie dało jej awansu do turnieju głównego, ale dobra postawa zawodniczki w turnieju wypełniła niedosyt jaki po tym turnieju pozostał.
      Jednoczeœnie mając dobrą bazę treningową i œwietnych trenerów ambitna postawa Magdy daje nadzieję, że w przyszłośœci będzie jeszcze lepiej.

Zdjęcia i tekst - Grażyna Wojciechowska

Sebastian Baran w Krakowie wywalczył miejsce 5-7. Zakwalifikował się do 8 najlepszych w Polsce + punkty zdobyte w turnieju grupowym co w sumie dało 116 pkt. Tyle samo zdobyło jeszcze dwóch zawodników i cała trójka została sklasyfikowana na miejscach 5-7.
      Jestem pewien że przy odrobinie lepszym losowaniu wynik Sebastiana byłby jeszcze lepszy. W turnieju grupowym gdzie zawodnicy grają każdy z każdym Sebastian miał w swojej grupie (wszyscy obserwatorzy twierdzili że "najmocniejszej") póŸniejszego zwycięzcę całego turnieju S. Dosza z Torunia. Naszemu zawodnikowi zabrakło jednego seta, żeby wygrać całą grupę. PóŸniej w turnieju głównym gdzie grało tylko 16 najlepszych, pewnie bo 3:0 wygrał mecz o wejœcie do czołowej 8 ale los chciał że o 1/2 finału Sebastian zmierzył się z Nr 1. rankingu krajowego Tomaszem Kotowskim. Sebastian przegrał ten mecz 1:3. Jak widać zawodnik MOSiRu przegrał tylko z zawodnikami 1 i 2 turnieju.
      Przed Sebastianem w tym sezonie jeszcze III OTK oraz Mistrzostwawa Polski w jego kategorii oraz za dwa tygodnie II OTK kadetów.