30-stka na start, czyli jubileusz Szkoły Sportowej
Ogólnopolski Miting Pływacki
Tarnowskie Góry
6 października 2012

Dnia 06.10.2012 odbył się Ogólnopolski Miting Pływacki na terenie Parku Wodnego w Tarnowskich Górach. W imprezie wzięło udział 27 klubów z Polski - blisko 300 zawodników. Mysłowice reprezentowała grupa 4 zawodników w kategorii wiekowej 11 i 12 lat pod opieką Tomasza Nowak. Występ naszych podopiecznych należy uznać za udany. Wywalczyli 4 medale w tym 2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy. Było by o wiele więcej gdyby nie fakt, że dystanse 200 m. stylem dowolnym i 200 m. stylem zmiennym rozgrywane były w kategoriach łączonych 11-13 lat, co usytuowało nas w niekorzystnej sytuacji. Straciła na tym nasza pływaczka Anna Zawadzka, która zajęła dopiero 4 i 7 miejsce w w/w. dystansach rywalizując z zawodnikami o rok starszymi. Najlepiej spisała się Natalia Koślicka, która zdobyła pierwsze miejsce na 50 m. stylem motylkowym z czasem 0,35,89, pierwsze miejsce na 100 m. stylem grzbietowym z czasem 1,19,34 oraz drugie miejsce na dystansie 50 m. stylem grzbietowym z czasem 0,36,13. Równie dobry występ zaliczyła jej koleżanka Weronika Szlachta zajmując trzecie miejsce na 100 m. stylem motylkowym z czasem 1,34,67 a Paulina Garbiec poprawiła swoje wyniki życiowe o kilkanaście sekund co dobrze rokuje na przyszłość. Początek sezonu można więc uznać za udany, oby kolejne starty wyszły nam tak dobrze jak ten.