Zespół Szkół Sportowych  im. Olimpijczyków Śląskich w Mysłowicach
            ODŚWIEŻ STRONĘ

Mistrzostwa Śląska zawodników 13 letnich - Gliwice
7-8 listopada 2013

Tylko 3 osobowa grupa pływaków wyjechała z Mysłowic na Mistrzostwa Śląska. Byli to Anna Zawadzka, Kałużny Weronika i Krystian Ciszek.
Założeniem dla trenerki Leokadii Poradzisz było aby każdy z nich poprawił swoje rekordy życiowe i przesunął się w rankingu pływackim o kilka oczek do góry. Plan ten został wykonany prawie w 100 procentach. Przy okazji udało się Annie Zawadzkiej dwukrotnie wejść na podium zdobywając srebrny medal na dystansie 100 dowolny z czasem 1,05;46 oraz brązowy medal medal na dystansie 200 dowolny z czasem 2,24;41. Rywalizacja Ani na dystansie 400 dowolny dała jej 4 lokatę natomiast na dystansie 800 dowolny 5 lokatę.
Pozostali zawodnicy Ciszek Krystian i Kałużny Weronika nie zdobyli wprawdzie medali, ale każdy ich start dał im rewelacyjną poprawę wyników i coraz wyższe notowania w rankingu pływackim. Krystian w swoim koronnym stylu klasycznym znalazł sie już w pierwszej dziesiątce zdobywając 10 miejsce na dystansie 100 klasyk z czasem 1,22;10 oraz 200 klasyk z czasem 2,58;69.
Weronika zdobyła 8 miejsce na dystansie 800 dowolny oraz 14 miejsce na dystansie 200 dowolny.
Należy dodać, że zawodnicy Ci na poprzednich Mistrzostwach Śląska zamykali tabele od końca. Wielkie brawa dla wszystkich pływaków za wielkie postępy i osobiste sukcesy.