</frame> 19822013

Informacje z tenisa stołowego
3-8 czerwca 2014

W Drzonkowie od 3 do 5 czerwca rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Szkół Gimnazjalnych. Prawo startu miały szkoły mistrzostwa sportowego z poszczególnych województw. Wśród 16 najlepszych drużyn reprezentujących województwo Śląskie, była drużyna chłopców Zespołu Szkół Sportowych z Mysłowic w składzie S. Baran i P. Krzemień. Nasza drużyna rozstawiona z Nr.3 bez problemu pokonała rywali w turnieju grupowym i później w pierwszej i drugiej rundzie turnieju głównego. W półfinale po wyrównanej walce przegrali 2:3 z drużyną gospodarzy (Gimnazjum Publiczne w Drzonkowie). Ostatecznie nasza drużyna uplasowała się na czwartym miejscu.

7 oraz 8 czerwca w Sosnowcu rozegrane zostały drużynowe oraz indywidualne Mistrzostwa Śląska kadetów i kadetek. Wyniki uzyskane przez zawodników Klubu Olimpijczyka można uznać za bardzo dobre.
Drużyna chłopców w składzie P. Krazemień oraz G. Ptaszek zdobyła 7 czerwca drugie miejsce i tytuł V-ce Mistrzów Śląska. Natomiast drużyna dziewczyn (M. Kasperkiewicz i S. Kulsińska) zdobyła miejsce trzecie.

W turnieju indywidualnym, który odbył się 8 czerwca nasi reprezentanci na tych zawodach P. Krzemień, S. Kulasińska i M. Kasperkiewicz siłą rankingu nie musieli grać w eliminacjach. Natomiast Grzegorz Ptaszek wywalczył prawo startu w Mistrzostwach Śląska grając w turnieju eliminacyjnym. W sumie w turnieju głównym mielismy aż 4 reprezentantów naszego klubu. Najlepiej spisał się Patryk Krzemień, który zdobył trzy medale, dwa srebrne w turnieju deblowym oraz w grze mieszanej oraz medal brązowy w turnieju indywidualnym.