Zespół Szkół Sportowych  im. Olimpijczyków Śląskich w Mysłowicach
            ODŚWIEŻ STRONĘ

Informacje tenisowe
6/9 maja 2015

6 maja 2015 roku w Rybniku rozegrane zostały finały wojewódzkie szkół gimnazjalnych w tenisie stołowym. Prawo startu w zawodach miało 16 drużyn chłopców oraz dziewczyn wyłonionych w eliminacjach rejonowych. Jak co roku uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Mysłowicach bez problem zakwalifikowali się do tych zawodów.
Drużyna chłopców w składzie Patryk Krzemień, Grzegorz Ptaszek, Szymon Kochel zajęła 8 miejące. Natomiast drużyna dziewczyn w składzie Zuzanna Grzesińska, Wiktoria Urbaniak, Monika Kasperkiewicz wygrała cały turniej zdobywając Mistrzostwo Śląska Szkół Gimnazjalnych! Jako mistrzynie województwa uczennice naszej szkoły będą brały udział w Mistrzostwach Polski szkół gimnazjalnych w dniach 23-24.05.2015r. w Lidzbarku Mazurskim.
Wiktoria Urbaniak oraz Zuzanna Grzesińska obecnie są uczennicami klasy pierwszej! Jeszcze przez dwa lata te zdolne tenisistki stołowe będą reprezentowały naszą szkołę oraz miasto i województwo na wielu zawodach.

9 maja 2015 roku w Łaziskach Górnych rozegrane zostały Mistrzostwa Śląska w kat. żaków (zawodnicy do lat 11). Sześcioro zawodników reprezentowało Klub Olimpijczyka Mysłowice (M. Hamala, M. Filiczak, M. Kiepiela, M. Gwizdon, J. Janota, H. Ziętara). W turnieju indywidualnym najlepsze wyniki uzyskali M. Hamala oraz M. Filiczak plasując się na miejscach 5-8. Natomiast w grach deblowych zawodnicy naszego klubu zdobyli dwa medale. Mateusz Hamala razem z Maciejem Filiczak zdobyli medal brązowy. Maks Gwizdon grając razem z A. Bogaczem z Dąbrowy Górniczej zdobył medal srebrny. Wynik Maksymiliana Gwizdonia wart jest szczególnego podkreślenia. Maks jest uczniem klasy pierwszej i ma dopiero 7 lat! W Mistrzostwach Śląska żaków nie było żadnego zawodnika w jego wieku! Indywidualnie młodziutki zawodnik Klubu Olimpijczyka zajął miejsce 11 na 64 zawodników, a w grze deblowej miejsce drugie, pokonując w ¼ finału prę Szatny/Skurko, którzy o dwa lata starsi. Świadczy to dużych możliwościach tego chłopaka. Myślę że będzie to kolejna „gwiazdeczka” wśród obecnych oraz wcześniejszych utalentowanych zawodników naszego klubu.