Lekkoatletyka   Tenis stołowy   Szachy  Judo   Piłka nożna    ODŚWIEŻ STRONĘ

Wiktor Ptak zdobył dwa srebrne medale na Mistrzostwach Polski Żaków
8-9 czerwca 2019
Tenis stołowy

Wiktor Ptak po zdobyciu podwójnego Mistrzostwa Śląska, zaliczył dwa na dwa z możliwych finałów Mistrzostw Polski!

W rozegranych w Krakowie Mistrzostwach Polski żaków jedynym zawodnikiem z Mysłowic był uczeń klasy 5c Szkoły Sportowej, reprezentujący KS Mysław – Wiktor Ptak.

Zarówno w turnieju grupowym, jak i później w drugiej fazie zawodów, młodziutki utalentowany mysłowiczanin pewnie pokonywał swoich rywali po 3:0 w setach. Nawet w meczu decydującym o wejściu do strefy medalowej, jego przeciwnik nr 2 rankingu krajowego, nie zdołał ugrać nawet jednego seta!
W ½ finału Wiktor grał z nr 3 w Polsce M. Sakowiczem z Warszawy, który zdołał „urwać” jednego seta. Zwyciestwo Wiktora 3:1 i awans do finału Mistrzostw Polski.

W tym samym czasie W. Ptak, grając w turnieju par deblowych z Samuelem Michną z Sierakowic, również zakwalifikował się do finału! Jego przeciwnik finałowy nie grał już w turnieju deblowym i miał około 3 godzin na odpoczynek i przygotowanie się do finału gry pojedynczej. Po finale gier deblowych Wiktor miał tylko 20 minut na odpoczynek. Wiktorowi po prostu zabrakło sił w finale.

Dwa medale srebrne zdobyte na Mistrzostwach Polski są znakomitym wynikiem. Wielkie brawa i gratulacje dla Wiktora.