Ogólnopolski Turniej Mini Olympic Games
Zawadzkie
województwo opolskie
10 maja 2008
      10 Maja 2008 roku w miejscowości Zawadzkie w województwie opolskim został rozegrany półfinał Ogólnopolskiego Turnieju Mini Olympic Games. Po wojewódzkich eliminacjach, które w marcu odbyły się w Gliwicach, prawo startu w turnieju uzyskało dwóch uczniów Zespołu Szkół Sportowych: Aleksandra Wojciechowska z klasy 5b i Jan Urbańczyk z klasy 4b. Z eliminacji wojewódzkich do półfinałów ogólnopolskich awansowało osiem pierwszych zawodniczek i zawodników.
      W Zawadzkiem walczyły cztery województwa: lubuskie, dolnośląskie, opolskie i śląskie. Zarówno Aleksandra Wojciechowska, która w Ogółnopolskich Półfinałach zajęła 3 miejsce jak i Jan Urbańczyk, który zajął 7 miejsce znaleźli się w pierwszych makroregionalnych ósemkach, co zapewniło im awans do finału XIV Edycji Mini Olympic Games, który w czerwcu zostanie rozegrany w Warszawie.
      Jeśli w Warszawie uda im się znaleźć w najlepszej 16 dziewcząt i chłopców w Polsce to dodatkowo wywalczą sobie prawo startu w Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Polskiego Komitetu Olimpijskiego.