Lekkoatletyka   Tenis stołowy   Szachy  Judo   Piłka nożna    ODŚWIEŻ STRONĘ

Informacje z tenisa stołowego
9-11 marca 2018
Tenis stołowy
09.03.2018r. tenisiści i tenisistki stołowi naszej szkoły uczestniczyli w zawodach rejonowych szkól gimnazjalnych. Zgodnie z oczekiwaniami, dziewczyny (Julia Tomecka i Klaudia Franaszczuk) łatwo pokonały swoje rywalki z Katowic i awansowały do ½ finału wojewódzkiego . Natomiast chłopcy zajęli 2 miejsce. Nie udało im się pokonać swoich rywali i to Katowiczanie będą walczyli w kolejnych zawodach o prawo gry w finałach wojewódzkich.

11.03.2018r. w Łaziskach Górnych rozegrany został III Wojewódki turniej klasyfikacyjny kadetów i kadetek (klasy II gimnazjum i młodsze). W tych zawodach zagrało 3 uczniów Szkoły Sportowej z Mysłowic. Weronika Gasz i Faustyna Cieślik z klas 6 oraz Wiktor Ptak z klasy 4. Celem udziału jednego z najmłodszych na tym turnieju Wiktora, było zbieranie doświadczenia. Wiktor dzielnie walczył i pokonał trzech kadetów przegrywając z dwoma.
Jego starsze koleżanki Faustyna i Weronika grały o jak najlepsze miejsca. Nie zawiodła Faustyna Cieślik, która wywalczyła 3 miejsce, przegrywając tylko z N. Gajewską z Gliwic, późniejszą zwyciężczynią turnieju. Warto dodać, że tylko Faustyna wałczyła na równi z faworytką zawodów, 1:3 w setach i w każdym secie rywalizacja bardzo wyrównana. Pozostałe przeciwniczki nie zdołały wygrać chociażby jednego seta z N. Gajewską.