Lekkoatletyka   Tenis stołowy   Szachy  Judo   Piłka nożna    ODŚWIEŻ STRONĘ

JudoII Grand Prix Polski w kategorii żaków i żaczek w tenisie stołowym
Drzonków
10-12 stycznia 2020
W Drzonkowie w dniach 10 - 12 stycznia 2020 r. rozegrany został drugi Grand Prix Polski w kategorii żaków i żaczek. Klub Sportowy Mysław reprezentowało dwóch uczniów naszej szkoły z klasy 5c Anastazja i Tobiasz Malinowscy. Oboje nie musieli grać w eliminacjach, Anastazja silą rankingu a Tobiasz, jako zwycięzca turnieju wojewódzkiego.
Turniej główny był podzielony na dwie części, grupową oraz pucharową. Anastazja, po wygraniu dwóch meczy i przegraniu jednego, bez problem przeszła pierwszą fazę zawodów i awansowała do czołowej 32. w Polsce. Natomiast Tobiasz może mówić o prawdziwym braku szczęścia. W pierwszym meczu pokonał nr. 1 w swojej grupie, zawodnika z Torunia zajmującego 14 pozycję w rankingu ogólnopolskim Juliana Korzus 3;2 w setach, potem w drugim meczu pokonał zawodnika Horbejczyk Oskara z Witnicy 3:0. W kolejnym meczu musiał uznać wyższość trenującego w ośrodku Polskiego Związku Tenisa Stołowego Kamila Orszulak. W pierwszych dwóch setach Tobiasz przegrał na przewagi do 11 i 12 a wystarczyło wygrać chociaż jeden i byłby awans do kolejnej rundy zawodów. Trzech zawodników w grupie mysłowiczanina miało po dwa zwycięstwa i o awansie do drugiej fazy turnieju decydował stosunek setów. Niestety Tobiaszowi zabrakło jednego seta i to on był na miejscu trzecim.
Anastazja powtórzyła swój wynik z poprzedniego Grand Prix Polski ale też była bardzo blisko osiągnięcia lepszego rezultatu. W pierwszej rundzie fazy pucharowej, utalentowana tenisistka stołowa z Mysłowic spotkała się z nr. 5 rankingu ogólnopolskiego Mają Lakomą. W trakcie meczu nie było widać różnicy 20 pozycij w rankingu ogólnopolskim pomiędzy dziewczynami. Anastazja zagrała bardzo dobry, stojący na wysokim poziomie mecz. Przegrała 1:3 a w setach do 8, 8, i 9. Wygrywając swojego seta do 7 pokazała, że ma potencjał conajmniej na zawodniczkę z pierwszej 8. w kraju.