</frame> 19822013

Informacje z tenisa stołowego
12 kwietnia 2014

Rozegrany został ostatni turniej z cyklu Grand Prix Mysłowic w tenisie stołowym. Łącznie w 6 kategoriach sklasyfikowanych zostało 109 uczestników z ponad 10 miast województwa śląskiego i małopolskiego. Poziom, który reprezentowali młodzi tenisiści stołowi był wysoki.
W zawodach zagrali: Nr 1 i Nr 2 województwa śląskiego w młodzikach; Nr 1 województwa śląskiego w kat. żaków; Nr 2, 3, 4 województwa śląskiego w kat. młodziczek; młodziczka Nr 1 województwa małopolskiego; Nr 1 i Nr 4 województwa śląskiego w kat. kadetów; nr 1 w kat. żaków województwa małopolskiego i inni czołowi zawodnicy i zawodniczki swoich województw.
W kilku kategoriach faworyci zapewnili sobie zwycięstwo jeszcze przed ostatni turniejem. Nie mieli sobie równych: S. Baran - ZSS Mysłowice w kat. chłopców szkół gimnazjalnych, J. Zandecki - ZSS Mysłowice w kat. chłopców szkół podstawowych, Z. Tomanek - SP Siemianowice w kat. dziewczyn klas 1-3; SP - M. Piekarczyk, SP - Wadowice w kat. chłopców klas 1-3 SP!
Do ostatniego meczu finałowego toczyły się walki o końcowe zwycięstwo w kat. dziewczyn szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych. Bardzo dużo musiała „popracować” młoda utalentowana zawodniczka KTS-u Mysłowice Julia Tomecka. Julia grała aż w 3 kategoriach. Opłacało się. Julia zdobyła dwa złote medale (szkoły podstawowe i gimnazjalne dziewczyn) oraz brązowy w kat. chłopców S.P.
Rewelacją ostatniego turnieju był natomiast młodziutki Maksymilian Gwizdon. Sześciolatek rywalizując w sobotę z kolegami o 3 lata starszymi w piękny stylu zdobył drugie miejsce.
Na zakończenie zawodów pierwsze trzy miejsca zostały uhonorowane pucharami, medalami, dyplomami oraz wartościowymi bonami na zakup sprzętu tenisowego, które wręczała Pani Joanna Frysztacka reprezentująca portal przyjazny meszkńcom Mysłowice.net.
W imieniu swoim i młodzieży pragnę podziękować: Zarządowi Klubu Olimpijczyka przy zespole Szkół Sportowych w Mysłowicach, MOSiRowi Mysłowice, PUB „ BRAKS” Maciej Sikora, Dariuszowi Wójtowiczowi, PHU „Ramon” bez których pomocy i wsparcie finansowego nie byłoby możliwym udekorowanie tak wspaniałymi nagrodami najlepszych zawodników i zawodniczek.