Informacje z tenisa stołowego
10-12 listopada 2017
Tenis stołowy
Od 10 do 12 listopada 2017 roku w Bilczy rozegrany został drugi w sezonie 2017/18 Grand Prix Polski młodzików i młodziczek.
W turnieju wzięło udział trzech tenisistów stołowych Szkoły Sportowej. Faustyna Cieślik i Weronika Gasz miały zapewniony udział w turnieju głównym. Natomiast Wiktor Ptak musiał przebijać się przez turniej eliminacyjny. Nie udało się 9-cio letniemu Wiktorowi wywalczyć prawa gry w gronie najlepszych w Polsce 12-13 latków. Weronika też nie może zaliczyć swojego występu do udanych, bo nie zdołała przejść pierwszej fazy turnieju, zajmując 4 miejsce w grupie. Z pewnością był to „przypadek przy pracy” i w następnym turnieju Wera zdobędzie miejsce na które ją stać. Będzie to co najmniej pierwsza 16.
Natomiast Faustyna zagrała znakomicie. Na początku zawodów pewnie wygrała swoją grupę zdobywając pierwsze miejsce. W drugiej fazie turnieju pewnie pokonała Z.Śliwkę z Grodziska Mazoweckiego 3:1 oraz W. Kazmerczyk z Opalenicy też 3:1 w setach awansując do najlepszej 8. w Polsce. Niestety w drodze do ½ finału musiała zagrać z nr. 1 turnieju A.Brzyską z Jarosławia i po walce przegrała, chociaż mała szansę wygrać trzeciego seta bo prowadziła 10:9. W następnym meczu znów los nie był łaskawy dla mysłowiczanki, jej przeciwniczką tym razem była nr. 3 w Polsce E.Skuba z Krakowa. Tym razem mecz był bardziej wyrównany ale też przegrany przez Faustynę. W ostatnim meczy uczennica klasy 6b naszej szkoły wygrała pewnie i zajęła 7 miejsce.
Wielkie brawa i gratulacje dla Faustyny.