JudoI Grand Prix Polski żaków i żaczek w tenisie stołowym
Łaziska Górne
11 - 13 października 2019
Znakomicie w tym turnieju zagrali uczniowie naszej szkoły.
W piątek Witek Pisarzowski oraz Tobiasz Malinowski, uczniowie Szkoły Sportowej w Mysłowicach, wałczyli w turnieju eliminacyjnym o prawo gry w turnieju głównym. Super grał w ten dzień młodziutki mysłowiczanin T. Malinowski, uczeń klasy 5c. Bez straty seta przeszedł eliminacje i awansował do turnieju głównego z pierwszego miejsca w swojej grupie. Jego młodszy kolega, uczeń klasy 4a W. Pisarzowski po przegraniu tylko jednego meczu też wywalczył upragniony awans do turnieju głównego.

W niedzielę wystartował turniej główny Grand Prix Polski żaków i żaczek, niestety nie mógł zagrać w nim W. Pisarzowski (sprawy rodzinne) ale rodzeństwo Malinowskich (Anastazja miała zapewniony udział siłą rankingu) godnie reprezentowało naszą szkołę, klub i miasto. Tobiasz grając po raz pierwszy w zawodach tak wysokiej rangi, był rozstawiony z nr. 4 w swojej grupie. Po przegraniu jednego i wygraniu kolejnego meczu spotkał się w ostatnim decydującym pojedynku z nr.1 swojej grupy K. Burakowskim z Piaseczna. Ten mecz decydował o awansie do drugiej części turnieju. Po dramatycznym meczu Tobiasz przegrał 2:3 i 9:11 w decydującym secie. Ostatecznie uczeń klasy 5c zdobył 3 miejsce w grupie i miejsce w przedziale 41-48. Lepiej poszło Anastazji. Po wygraniu dwóch meczy i przegraniu jednego z nr. 8 w Polsce E. Laskowską z Loskarzewa, mysłowiczanka zdobyła 2 miejsce w grupie i awansowała do 32 najlepszych w kraju i drugiej fazy turnieju. W grze o czołową 16 w Polsce Anastazja musiała grać z nr. 3 rankingu krajowego A. Krauze z Bydgoszczy. Na początku meczu widać było, że wysoki ranking przeciwniczki oraz kilka dobrych zagrań miało negatywny wpływ na jakość gry Anastazji. W dalszej części meczu nasza zawodniczka zaczęła grać w odpowiednim rytmie i coraz lepiej radziła sobie z przeciwniczką. W secie trzecim Ana zaczęła grać najlepiej, jak potrafi, prowadziła przez cały set kilkoma punktami i tylko w końcówce seta przeciwniczka dogoniła punktami i po małym błędzie mysłowiczanki zdobyła ostatni punkt i wygrała 12:10.
Wielkie brawa i gratulację dla obydwóch żaków z Mysłowic.