Lekkoatletyka   Tenis stołowy   Szachy  Judo   Piłka nożna    ODŚWIEŻ STRONĘ

Informacje z tenisa stołowego
13-14 stycznia 2018
Tenis stołowy
Pierwsze zawody tenisa stołowego nowym 2018 roku dla uczniów naszej szkoły, można uznać za udane.

W Łaziskach Górnych 13.01.2018r. w turnieju wojewódzkim zagrali najmłodsi tenisiści stołowi w kat. skrzatów i żaków. W kategorii żaków mieliśmy 5 zawodników. Najlepiej zagrał Wiktor Ptak, który zdobył 3 miejsce. W kategorii skrzatów 5 miejsca zdobyli Tobiasz Malinowski wśród chłopców oraz Anastazja Malinowska w grupie dziewcząt. Oliwia Gola zdobyła 10 miejsce, a Witold Pisarzowski 12.

14.01.2018r. też w LŁaziskach Górnych juniorzy rozegrali trzeci wojewódzki turniej klasyfikacyjny. Znakomicie spisały się na tych zawodach uczennice Szkoły Sportowej z Mysłowic. Na ponad 50 juniorek, pierwsze miejsce i awans do turnieju głównego Grand Prix Polski zdobyła Klaudia Franaszczuk. Utalentowana młodziczka, uczennica klasy 6b, Faustyna Cieślik wywalczyła 3 miejsce. Dla Faustyny jest to super wynik sportowy bo rywalizowała z przeciwniczkami do 5 lat starszymi!
Może byłoby jeszcze lepiej, ale w wyniku losowania uczennice naszej szkoły musiały rozegrać kilka meczy przeciwko sobie. Najpierw F. Cieślik pokonała swoje starsze koleżanki A. Gasz i J. Tomecką, żeby w grze o finał spotkać się z K. Franaszczuk. Przy innym losowaniu jestem przekonany, że całe podium zajęłyby tenisistki ze Szkoły Sportowej.