Zespół Szkół Sportowych  im. Olimpijczyków Śląskich w Mysłowicach
            ODŚWIEŻ STRONĘ

Grad medali na Mistrzostwach Śląska Młodziczek w tenisie stołowym
13/14 kwietnia 2013

W dniach 13-14.04.2013r w Sosnowcu Milowicach odbyły się Mistrzostwa Śląska Młodziczek w tenisie stołowym.
W sobotę przy stołach pingpongowych w Drużynowych Mistrzostwach Śląska wystartowały trzy drużyny Klubu Tenisa Stołowego MOSiR Mysłowice. Pierwsza w składzie: Julia Braś i Julia Tomecka już przed turniejem, jako jedyna drużyna młodziczek ze Śląska, miała zapewniony awans z rozstawienia punktowego do Mistrzostw Polski, które w dniach 3-5.05.2013r odbędą się w Brzegu Dolnym.

Podopieczne Beaty Nowak bez problemu zakwalifikowały się do finału, gdzie po wyrównanej walce uległy zespołowi MKS Czechowice Dziedzice (Anna Kielar, Kinga Furtak, Monika Fołta) i zdobyły srebrny medal. Rewelacyjnie spisała się także druga drużyna. Grające w niej: Wiktoria Urbaniak i Zuzanna Grzesińska zdobyły brązowy medal. W pojedynku o trzecie miejsce pokonały zespół Klubu Olimpijczyka MOSiR Mysłowice (Sonia Kulasińska, Anna Bieńko) i tym samym wywalczyły awans do Półfinałów Mistrzostw Polski.

W składzie trzeciego zespołu znalazły się: Alicja Gasz, Natalia Kruczek i Aleksandra Wawrzykowska. Również one zagrały bardzo dobrze. Dziewczęta zostały sklasyfikowane w przedziale miejsc 13-16. Podczas drugiego dnia rywalizacji rozgrywano zawody indywidualne i deblowe. Zawodniczka Julia Braś, która miała także uzyskany indywidualnie bezpośredni awans do Mistrzostw Polski Młodziczek potwierdziła kolejny raz swój ogromny talent zdobywając kolejny złoty medal. W finale tym razem Julia pokonała zawodniczkę MKS Cieszko Cieszyn Agatę Paszek. Świetny rezultat indywidualnie osiągnęła także Wiktoria Urbaniak, która zajęła 6 miejsce. Ósmą lokatę wywalczyła Zuzanna Grzesińska. W przedziale miejsc 9-12 została sklasyfikowana Julia Tomecka a Aleksandra Wawrzykowska znalazła się na miejscach 17-24.

Kolejne medale mysłowiczanki przywiozły z gier deblowych. Dwa złote krążki wspólnie wywalczyły Julia Braś i Julia Tomecka. W finale reprezentantki KTS-u pokonały parę: Anna Kielar (MKS Czechowice Dziedzice) i Sonia Kulasińską (Klub Olimpijczyka MOSiR Mysłowice).
Brązowe medale zdobyły wspólnie także Zuzanna Grzesińska i Wiktoria Urbaniak. Młodym zawodniczkom gratulujemy medali i wysokiej formy, walecznej postawy przy stołach a także życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.