</frame> 19822012

Mistrzostwa Śląska w kategorii Skrzatów i Żaków
14 maja 2011

W hali sportowej RKS Cukrownik w Chybiu rozegrano 14.05.2011r Mistrzostwa Śląska w kategorii Skrzatów i Żaków.

Bezkonkurencyjne na tych mistrzostwach okazały się zawodniczki KTS-u Mysłowice, które nie dały żadnej zawodniczce z innego klubu stanąć na pierwszym miejscu podium ! Wygrały kategorie indywidualne i podwójne i przywiozły do Mysłowic tytuły Mistrzyń Śląska Skrzatek i Żaczek.

W kategorii skrzatek na Mistrzostwach Śląska rozgrywa się gry indywidualne a prawo startu mają zawodnicy urodzeni w 2002r i młodsi. Klub Tenisa Stołowego Mysłowice ma w tej kategorii wiekowej dwie zawodniczki: Klaudię Franaszczuk i Julię Tomecką. Obie dziewczynki rozegrały fenomenalny turniej i w walce o złoto spotkały się wspólnie w finale. Mistrzynią Śląska Skrzatek została Julia Tomecka a tytuł Vice-Mistrzyni przypadł Klaudii Franaszczuk.

Natomiast w kategorii żaczek rozgrywa się już oprócz gier indywidualnych również gry deblowe a uprawnieni do gry w tej kategorii wiekowej są zawodnicy urodzeni w roku 2000 i młodsi.

W grach indywidualnych najlepiej spisała się Sonia Kulasińska, która po ciężkich pojedynkach najpierw pokonała koleżankę z zespołu Julię Braś a póżniej w finale wygrała z zawodniczką BTTS Silesia Miechowice Bytom - Agatą Paszek i została Mistrzynią Śląska Żaczek. Na podium wspólnie z Sonią stanęła także Julia Braś, która zdobyła brązowy medal.

Szóste miejsce zajęła Julia Tomecka a pozostały zawodniczkom: Krystnie Świder, Wiktorii Urbaniak, Zuzannie Grzesińskiej oraz Klaudii Franaszczuk nie udało się awansować do ósemki, co spowodowane było przede wszystkim tym, że dziewczyny walczyły między sobą, aby awansować przedział dalej w tym turnieju. Jednak wszystkie rozegrały świetne zawody i pokonywały zawodniczki rozstawione wyżej od siebie.

W grach deblowych na pierwszym miejscu podium stanęły: Sonia Kulasińska w parze z Julią Braś pokonując w finale debel złożony z koleżanki klubowej Julii Tomeckiej i zawodniczki KŚ AZS Politechniki Śląskie Gliwice - Wiktorii Szymury. W przedziale miejsc 5-8 zostały skalsyfikowane grające wspólnie Wiktoria Urbaniak z Zuzanną Grzesińską.

Były to już ostatnie zawody Mistrzostw Śląska w tym sezonie a zawodniczki KTS-u Mysłowice będące równocześnie uczennicami Zespołu Szkół Sportowych w Mysłowicach potwierdziły, że na Śląsku są najlepsze !

Pamiętaj, o sporcie dowiesz się najwięcej na witrynie internetowej Gazetki szkolnej PLUM