Lekkoatletyka   Tenis stołowy   Szachy  Judo   Piłka nożna    ODŚWIEŻ STRONĘ

Mistrzostwach Śląska młodziczek w tenisie stołowym
14-15 kwietnia 2018
Tenis stołowy
Po znakomitych wynikach na Mistrzostwach Śląska juniorek, kolejny sukces odniosły uczennice Szkoły Podstawowej Sportowej z Mysłowic. Tym razem w kategorii młodziczek nie było mocnych na Faustynę Cieślik i Weronikę Gasz.

W dniach 14-15 kwietnia 2018 roku w Jastrzębiu Zdroju odbyły się Mistrzostwa Śląska w tenisie stołowym młodziczek i młodzików.
Faustyna Cieślik w trzech konkurencjach rozgrywanych na zawodach, zdobyła dwa medale złote i jeden srebrny. Grając w drużynie KS Mysław sięgnięła po drugie miejsce, mimo tego, że nie przegrała żadnego meczu singlowego. Razem z koleżanką ze szkoły Weroniką Gasz zdobyła pierwsze miejsce w grze podwójnej. Tak samo, jak w juniorkach Julia Tomecka (jej starsza koleżanka ze Szkoły sportowej), Faustyna Cieślik zdobyła Mistrzostwo Śląska w najbardziej prestiżowych zawodach – turnieju indywidualnym. Rozstawiona z nr 1 Faustyna w całym turnieju nie miała problemów z odniesieniem sukcesu. Pokonywała po koleje swoje rywalki 3:0 w setach. Tylko w finale Małgorzata Hebda z Czechowic- Dziedzic zdołała „urwać” seta faworytce. Ale Faustyna podrażniona niespodziewanym oporem, zagrała najlepiej, jak potrafi i wygrał 3:1 w ostatnim secie deklasując rywalkę 11:3.
Tak samo w grze podwójnej uczennice naszej szkoły nie dały szans swoim przeciwniczkom i bez problemów doszły do finałów Mistrzostw Śląska w którym wygrały 3:1 z zawodniczkami z Orzesza.

Wielkie gratulacje dla uczennic klasy VIb Faustyny Cieślik i klasy VIa Weroniki Gasz.