</frame> 19822012

II Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Kadetek w tenisie stołowym
16 grudnia 2012

W dniach 15-16.12.2012r odbył się II Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Kadetek. Tym razem zawodniczki w tej kategorii wiekowej walczyły w Wielkopolsce. W gronie 40 najlepszych kadetek znalazła się młodsza o 2 lata od swoich rywalek mysłowiczanka Julia Braś.
Miasto Luboń okazało się dla niej szczęśliwe a debiut w tej kategorii bardzo udany. Zawodniczka KTS MOSiR Mysłowice rozstawiona była w turnieju dopiero z 34 numerem.
W sobotę w rozgrywkach grupowych podopieczna Beaty Nowak toczyła rywalizację w grupie. Pokonała Aleksandrę Ciurę (MLKS Śnieżnik Stronie Śl.), Annę Wereszczaka ( MLUKS Nadwiślanin Płock) i Natalię Matwiszyn (MKSTS Polkowice) oraz uległa Angelice Janik ( KS Podwawelski Kraków). Te wyniki dały jej 2 miejsce w grupie i awans do turnieju dodatkowego. W turnieju dodatkowym Julia odniosła kolejne dwa zwycięstwa. Pierwsze nad Dianą Wrzosek (GLKS Nadarzyn) a w drugim starciu pokonała Adę Górską ( LUKS "Warmia" Lidzbark Warmiński) i awansowała do turnieju głównego, sprawiając wszystkim ogromną i miłą niespodziankę.
W niedzielę w turnieju głównym Julka przegrała, po dobrej i wyrównanej grze mecze z Pauliną Stachecką (GLKS Nadarzyn) oraz Karoliną Pęk (IKS Tarnobrzeg) i zajęła ostatecznie miejsce 13-16. Taka wysoka pozycja gwarantuje jej udział w III OTK-u Kadetek bez konieczności eliminacji na Śląsku. Tym samym Julia gra w turniejach ogólnopolskich zarówno w swojej kategorii wiekowej (młodziczek) oraz w starszej kategorii kadetek. Gratulujemy !