Lekkoatletyka   Tenis stołowy   Szachy  Judo   Piłka nożna    ODŚWIEŻ STRONĘ

III Grand Prix Polski kadetów w tenisie stołowym
15-17 marca 2019
Tenis stołowy

W dniach 15-17.03.2019 r. w Białymstoku rozgrywany był III Grand Prix Polski kadetów. Tylko Faustyna Cieślik, uczennica Szkoły Sportowej, reprezentowała nasz Klub na tych zawodach. Na początku turnieju mysłowiczanka była rozstawiona z nr 15. W turnieju grupowym Faustyna „zaliczyła” jedną porażkę, ale i tak osiągnęła cel na tym etapie zawodów i awansowała do czołowej 32. W kolejnym etapie Grand Prix zawodniczka KS Mysław trafiła w pierwszej grze na W. Wróbel, która później wygrała cały turniej i była o 11 pozycji wyżej od F. Cieślik przed zawodami. Po wyrównanej walce Faustyna przegrała 1:4 w setach. W następnych meczach młoda, utalentowana tenisistka z Mysłowic wygrywała, ale nie bez problemów. W kilku meczach walka toczyła się do ostatniej piłki. W decydujących momentach to mysłowiczanka wykazywała się lepszą odpornością psychiczną i zdobywała najważniejsze punkty wygrywając po kolei z: L.Kalużny z J. Zdrój 3:2 w setach, Z. Pawelec z Lublina 3:2 w setach, N. Bogdanowicz z Lidzbarka Warmińskiego 3:1 w setach, Z. Dąbrzal z Innowroclawia 3:2 w setach. W ostatnim meczu o miejsce 9 przegrała z M. Hajduk z Przemyśla. Ostatecznie Faustyna zdobyła bardzo wysokie 10 miejsce. Tylko Anna Kubiak z Jastrzębia Zdroju, która jest o rok starsza, była wyżej (5miejsce) od naszej zawodniczki wśród wszystkich reprezentantów województwa Śląskiego.
Gratulacje i wielkie brawa dla Faustyny.