</frame> 19822013

Drużynowe i indywidualne Mistrzostwa Śląska kadetów i kadetek w tenisie stołowym

W miniony weekend w Sosnowcu rozegrane zostały Drużynowe i indywidualne Mistrzostwa Śląska kadetów i kadetek w tenisie stołowym.
W sobotę 18.05.2013 r. młodzi tenisiści stołowi rywalizowali w turnieju drużynowym. Klub Olimpijczyka MOSiR Mysłowice reprezentowały dwie drużyny chłopców i jedna dziewczyn. Pierwsza drużyna chłopców była zaliczana do faworytów turnieju (Nr. 2 w rankingu na Śląsku), pozostałe walczyły o jak najwyższą lokatę. Zgodnie z oczekiwaniami pierwsza drużyna zdobyła brązowy medal i awansowała w składzie S. Baran i P. Krzemień do półfinałów Mistrzostw Polski. Druga drużyna chłopców w składzie M. Zawadzki, G. Ptaszek i D. Piotrowicz uplasowała się na miejscu 9-12. Drużyna dziewczyn (M. Kasperkiewicz, J. Gąsior) zajęła miejsce w przedziale 5-8 przegrywając mecz o strefę medalową 2:3 po zaciętej walce z drużyną "Cukrownika" Chybie.
W niedzielę najlepszych 32 kadetów i kadetek na Śląsku rywalizowało w turnieju indywidualnym oraz deblowym.
Klub Olimpijczyka MOSiR Mysłowice reprezentowało 5 chłopców oraz dwie dziewczyny. Byliśmy najliczniejszą ekipą z jednego klubu, która zakwalifikowała się do Mistrzostw Śląska. Wszyscy zawodnicy i zawodniczki z Mysłowic są uczniami naszego Gimnazjum Sportowego: S. Baran, P. Krzemień, M. Zawadzki, G. Ptaszek, D. Piotrowicz, M. Kasperkiewicz, J. Gąsior oraz zawodniczki KTS-u K. Brudniok i M. Sala.
S. Baran zdobył dwa medale srebrne, jeden indywidualnie a drugi w grze deblowej oraz jeden medal brązowy w grze mieszanej. Patryk Krzemień sklasyfikowany na 10 miejscu przed turniejem, pokonując kilku wyżej od siebie notowanych zawodników zdobył 5 miejsce, które dało mu prawo startu w półfinałach mistrzostw Polski.