</frame> 19822012

II Ogólnopolski Turniej Kwlifikacyjny (OTK) kadetów/ek
18-19 grudnia 2010

W Radzyniu Podlaskim rozegrany został II Ogólnopolski Turniej Kwlifikacyjny (OTK) kadetów/ek. Do Radzynia pojechała Patrycja Wiechuła, prawo startu dawała jej wysoka pozycja w rankingu ogólnopolskim oraz nasz najlepszy młodzik Sebastian Baran, który wywalczył prawo startu w wojewódzkim turnieju kwalifikacyjnym zaliczanym jako eliminacje do OTK.
      Patrycja zagrała na swoim poziomie - wygrała wszystko co miała wygrać "zaliczając" K. Galus ze Skrzyszowa, zawodniczkę sklasyfikowaną o jeden przedział wyżej, tym samym uzyskała awans do turnieju głównego (dla najlepszej 16. w kraju). Na drugi dzień zawodów przegrała po kolei dwa mecze i skończyła zawody w przedziale 13-16, czyli ten sam w którym była przed zawodami. Sebastian Baran Nr.34 przed zawodami był rozstawiony z 4 numerem w swojej grupie. Grając bardzo dobrze wszystkie swoje mecze wygrał 3 z 4 i zajął 1 miejsce w turnieju grupowym. Potem musiał rozegrać dwa mecze, żeby uzyskać awans do turnieju głównego. Pierwszy mecz Sebastian wygrał z Nr.20 turnieju M. Błajet z Bytomia 3:2. W następnym musiał zmierzyć się z 4 kadetem w kraju Janem Kaczorem z Krakowa. Sebastian przegrał 0:3 ale w każdym secie była wyrównana walka o czy świadczą wyniki w po szczególnych setach (8:11, 10:12, 9:11). Ostatecznie Sebastian zajął miejsce 17-20, które daje prawo gry w następnym turnieju najwyższej rangi bez eliminacji.
      Pod koniec chciałbym nadmienić, że tylko MOSiR Mysłowice miał dwóch zawodników z jednego klubu, którzy zagrali najlepiej ze wszystkich reprezentantów województwa śląskiego.