</frame> 19822012

III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodziczek
Indywidualne Mistrzostwa Śląska Seniorek
19/20 lutego 2011

W sobotę 19.02.2011r w Łaziskach Górnych odbył się III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodziczek a 20.02.2011r w Zawierciu walczyli seniorzy na Mistrzostwach Śląska.

Dużym sukcesem dla Magdaleny Sali zakończyły się zawody w Łaziskach Górnych. Magda pewnie i zdecydowanie wygrała III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodziczek, pokonując w finale Weronikę Januś z klubu MOSM Tychy. Wygrana zapewnia jej awans do III Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego, który juz za trzy tygodnie odbędzie się w Drzonkowie.

W turnieju wystartowało 46 zawodniczek a do czołowej "ósemki" zawodów awansowało aż 5 zawodniczek KTS-u Mysłowice : wspomniana wcześniej Magda Sala (1 miejsce), Claudia Brudniok (5 miejsce), Julia Tomecka (6 miejsce), Sonia Kulasińska (7 miejsce) oraz Julia Braś (8 miejsce). Pierwszy raz swoich sił wśród starszych zawodniczek spróbowała skrzatka Klaudia Franaszczuk, która obok Weroniki Utrackiej znalazła się w ostatnim przedziale miejsc na turnieju.

Natomiast w niedzielę 20.02.2011r w Zawierciu rozegrano 71 Indywidualne Mistrzostwa Śląska Seniorek. Aby wystartować w powyższym turnieju trzeba było znaleść się w gronie 32 najlepszych zawodniczek w kategorii seniorek na Śląsku po rozegranych wcześniej turniejach wojewódzkich i ogólnopolskich. Ta sztuka udała się aż trzem zawodniczkom KTS-u Mysłowice, mimo iż nie są jeszcze seniorkami. W Zawierciu wystartowała Julia Knap (juniorka), Klaudia Baran (juniorka) oraz Aleksandra Wojciechowska (kadetka).

W grach singlowych Julia Knap zajęła miejsce w przedziale 9-12, Aleksandra Wojciechowska 13-16 a Klaudia Baran 17-24. W rozegranych grach podwójnych seniorek debel Knap/Baran zajął miejsce 9-14 natomiast Ola startowała w grze podwójnej z zawodniczką Zuzanną Majewską reprezentującą MKS Siemianowice Śląskie. Dziewczyny zostały sklasyfikowane na miejscu 5-8, przegrywając walkę o medal na stanach z parą Pięta/Walna z Częstochowy.

W grach mieszanych bardzo blisko medalu była Julia Knap, która grając wspólnie z zawodnikiem Mateuszem Kaszuba z klubu MKS Skarbek Tarnowskie Góry również zajęła miejsce w przedziale 5-8. O dużym pechu może także mówić Klaudia Baran startująca z zawodnikiem z Mysłowic Maciejem Wszołkiem, reprezentującym obecnie barwy LITS Anders Jedność Żywiec. Para wygrała swój pierwszy pojedynek i prowadząc w drugim pan Maciej zahaczył o zawodniczkę i złamał rakietkę. Pożyczoną rakietką niestety nie udało się już wygrać i mixst został sklasyfikowany w przedziale miejsc 9-16. Przedział dalej 17-28 znalazła się Aleksandra Wojciechowska wspólnie z zawodnikiem UKS Wolej Ruda Śląska - Stanisławem Sójką.