</frame> 19822013

III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Żaczek

Żaczki Klubu Tenisa Stołowego MOSiR Mysłowice zagrały w ostatnim w tym sezonie III Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym. Zawody zostały rozegrane w dniu 20.04.2013 r. w Łaziskach Górnych.
Po raz kolejny mysłowiczanki stanęły na dwóch najwyższych miejscach na podium. W finale zagrały: Julia Tomecka z Klaudią Franaszczuk. Pierwsze miejsce wywalczyła Julka a Klaudia uplasowała się na drugiej pozycji. Trenerka Beata Nowak może być dumna ze swoich zawodniczek, które trzykrotnie były w kategorii żaczek bezkonkurencyjne na Śląsku a w rywalizacji ogólnopolskiej zajęły 3 i 9 miejsce.
W Łaziskach zagrały również: Alicja Gasz (11 miejsce), Amelia Filec (12 miejsce), Natalia Kruczek (miejsce w przedziale 17-20). Ich pozycje mogły być jeszcze lepsze, niestety losowanie sprawiło, iż reprezentantki KTS MOSiR Mysłowice trafiały "na siebie" w turniejowej rozgrywce.
Teraz przed naszymi zawodniczkami do rozegrania zostały jeszcze Mistrzostwa Śląska Żaczek. Życzymy im, aby przywiozły z nich jak najwięcej medali.

tekst: Grażyna Wojciechowska