</frame> 19822017

Tenis stołowy

20 kwietnia 2005
Takiej ilości zwodów w tenisie stołowym nie pamiętają zarówno starsi zawodnicy, jak i trenerzy: Jurij Fomin, Beata Molik oraz Eugeniusz Molik. W ciągu 5 dni rozegranych zostało 5 turniejów z których 4 rangi mistrzostw Śląska.
Znakomicie spisali się młodzi tenisiści stołowi z naszego miasta.
Zaczęło się w Brennej 16 kwietnia od drużynowych Mistrzostw Śląska kadetów i kadetek. Prowadzona przez trenera Adriana Myszewskiego drużyna chłopców w składzie: Piotr Wołowik i Jakub Gorczowski zajęła III miejsce, a drużyna dziewczyn w składzie: Marta Wieczorek i Paulina Szylin wywalczyła II miejsce, zdobywając odpowiednio brązowe i srebrne medale oraz piękne puchary. Obie drużyny zakwalifikowały się do drużynowych półfinałów Mistrzostw Polski (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży).
17 kwietnia w Brennej rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Śląska kadetów/ek. W tych zawodach znakomicie grali Mysłowiczanie. Do największej niespodzianki można zaliczyć życiowy sukces Marty Wieczorek, która została indywidualną mistrzynią Śląska - Marta zdobyła 4 medale na 4 możliwych, dokładając do złota w grze pojedynczej, srebro w drużynie, dwa medale srebrne w grze podwójnej razem z Pauliną Szylin i mixcie z Piotrem Wołowikiem. Piotrek także zdobył 4 medale: brązowy w drużynie, srebrny w grze podwójnej razem z zawodnikiem z Tarnowskich Gór Szymonem Skopem, brązowy w grze mieszanej oraz w turnieju indywidualnym. Trzeba zaznaczyć że zajmując miejsce w pierwszej czwórcezawodów Marta i Piotr samym uzyskali awans do półfinałów Mistrzostw Polski.
18 kwietnia w Mysłowicach rozegrane zostały zawody rejonowe szkół podstawowych i gimnazjalnych. Chociaż określenie rozegrane nie jest do końca odpowiednie, gdyż zawodnicy w kategorii szkół podstawowych z Katowic, wiedząc żze muszą zmierzyć się z Zespołem Szkól Sportowych, w ogóle nie przyjechali. Do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół gimnazjalnych. Do inałów wojewódzkich bez problemu zakwalifikowali się zawodnicy i zawodniczki Gimnazjum Sportowego z Mysłowic nie przygrywając nawet jednego seta.
19 kwietnia odbyły się Finały Wojewódzkie szkól podstawowych. 16 najlepszych szkół w kategorii chłopców i 15 w kategorii dziewczyn z eliminacji rejonowych wysłali swoje reprezentacje do Gliwic. W tym gronie chłopcy Zespołu Szkół Sportowych z Mysłowic zajęli 2 miejsce a dziewczynki 3. Barw Mysłowic bronili: Marek Goj - kl. 6a, Damian Niemiec - kl. 6a, Robert Bukowski - kl. 6a, Julia Knap Julia - kl. 5b, Natalia Hanzel kl. 4b, Klaudia Baran - kl. 4b.
20 kwietnia odbyły się Finały Wojewódzkie szkół gimnazjalnych. Wielki sukces uczniów Zespołu Szkół Sportowych z Mysłowic. Wielki, ponieważ nie zdarzało się jeszcze dotychczas, żeby uczniowie z jednej szkoły wygrali zawody i dziewczyn i chłopców. U naszych chłopców najgroźniejszymi rywalami, tak jak w latach wcześniejszych, były drużyny szkół sportowych z Zawiercia i Tarnowskich Gór. Do czołowej 8 przeszli w komplecie zawodnicy z Mysłowic i Zawiercia oraz po 1 z Tarnowskich Gór i Sosnowca. Po dramatycznych pojedynkach (obydwa po 3:2) swoje gry wygrali Tomek Domagała i Piotr Wołowik przechodząc tym samym do czołowej 4. W finałowej częsci turnieju indywidualnego Piotr Wołowik zajmuje 1 miejsce (jest to uczeń 1 klasy Gimnazjum Sportowego) !!!
Jeżeli końcowy wynik turnieju chłopców możno bylo, w jakiejś mierze przewidywać, to nasze dziewczyny zaskoczyły wszystkich łącznie z własnym trenerem Fominem. W składzie naszej drużyny wystąpiły uczennice klass 1 oraz 2 naszego gimnazjum. Ze względu na wiek, nikt nie liczył na końcowy sukces zawodniczek z Mysłowic.W przyszłym roku nasze dziewczyny będą mogły potwerdzić tegoroczny sukces mając możliwość przystąpienia do rywalizacji w tym samym składzie.