Zespół Szkół Sportowych  im. Olimpijczyków Śląskich w Mysłowicach
            ODŚWIEŻ STRONĘ

Finały Ogólnopolskiego Memoriału im. A. Grubby
21 czerwca 2014

W ostatnich zawodach rangi krajowej w roku szkolnym 2013/14 znakomicie spisali się młodzi tenisiści stołowi Zespołu Szkół Sportowych w Mysłowicach.
W turnieju rozegranym 21 czerwca w Sopocie prawo startu miało tylko 16 szkół wyłonionych z eliminacji w poszczególnych województwach.
Reprezentująca województwo Śląskie drużyna ZSS w składzie: Jan Zandecki, Zuzanna Grzesińska oraz Mateusz Hamala wywalczyła pierwsze miejsce i tytuł zwycięzców Ogólnopolskiego Finału Memoriału im. A. Grubby w tenisie stołowym.
Najtrudniejszy mecz młodzi tenisiści z Mysłowic stoczyli w finale z szkołą podstawową z Szczytników woj. małopolskie. Nasza drużyna zwyciężyła 3:2, a w decydującym meczu lider drużyny Jan Zandecki pokonał Nr. 1 drużyny przeciwnej A. Kolosa (Nr. 9 rankingu ogólnopolskiego) na przewagi 12:10 w piątym decydującym secie. Jaś otrzymał puchar dla najlepszego zawodnika turnieju, który wręczył Leszek Kucharski przyjaciel A. Grubby, żywa legenda Polskiego tenisa stołowego. Oprócz legendarnego Mistrza małej rakietki nagrody wręczały wdowa A. Grubby Pani Lucyna Grubba wraz z synem Tomaszem Grubba.
W następnym dniu w Gdańsku był rozgrywany turniej indywidualny w którym Jaś zwyciężył w całym turnieju pokonując w finale aktualnego Mistrza Polski młodzików, zawodnika dotychczas niepokonanego w swojej kategorii wiekowej S. Kulczyckiego.