</frame> 19822016

I Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów i Żaków w tenisie stołowym
22 październik 2016

W Jastrzębiu Zdroju został rozegrany pierwszy w tym sezonie turniej klasyfikacyjny skrzatów i żaków. Są to kategorie wiekowe dla najmłodszych adeptów tenisa stołowego. Kategoria żacy to dzieci do lat 11, a skrzaci do lat 9. Na starcie zameldowało się bardzo dużo zawodników i zawodniczek, bo 84 żaków oraz 28 t. skrzatów z całego województwa śląskiego. Tym bardziej cennym jest wspaniały wynik młodziutkich tenisistów stołowych Klubu Olimpijczyka z Mysłowic (7 zawodników w kat. żaków oraz 4 w kat. skrzatów).

Pierwsze miejsce w kategorii wiekowej skrzatów przypadło Klubowi Olimpijczyka. Tym razem cały turniej wygrał Wiktor Ptak kl.IIIc. W finale mysłowiczanin nie dal szans S. Kotowi z Sosnowca, pokonując go 3:0 w setach. Wiktor nie stracił w turnieju skrzatów żadnego seta!

Chcę zaznaczyć że i W. Ptak na liście rankingowej Śląskiego Związku z nr.1. Było to dodatkowym obciążeniem psychicznym z którym młodziutki tenisista stołowy znakomicie sobie poradzil.

Bardzo udane zawody i to pierwsze w swoim życiu, zaliczyła młodziutka 7 letnia Anastazja Malinowska kl. IIc. Zaczynając zawody z zerowym dorobkiem punktowym, Anastazja zdobyła 5 miejsce przegrywając tylko jedną grę i to z późniejszą zwyciężczynią zawodów Hadryś Matyldą z Częstochowy, starszą o rok od A. Malinowskiej.

Z pozostałych zawodników i zawodniczek na wyróżnienie zasługuje Julia Białoń kl.IIIa, która w zawodach kat. żaczek grala po raz pierwszy i pokonała kilka zawodniczek zdobywając cenne punkty do rankingu na kolejne zawody.