20-22 października 2017
Tenis stołowy
Pracowity weekend mieli tenisiści stołowi naszej szkoły.
20-22.10.2017 - W Brzegu Dolnym rozegrany został pierwszy w tym sezonie Grand Prix Polski juniorów i juniorek. Naszą szkołę reprezentowały: Klaudia Franaszczuk, Julia Tomecka, Alicja Gasz uczennice 3 klasy Gimnazjum Sportowego oraz Faustyna Cieśli, uczennica klasa 6 Szkoły Podstawowej Sportowej.
Najlepszy wynik uzyskała Klaudia Franaszczuk, która zdobyła 18 miejsce, Julia Tomecka była 21-24, Alicja Gasz miejsce 41-48, a najmłodsza z uczennic naszej szkoły Faustyna Cieślik nie zdołała awansować do turnieju głównego i odpadła z rywalizacji w turnieju eliminacyjnym.

21.X.2017 - W Łaziskach Górnych, w turnieju wojewódzkim, do zawodów zgłosiło się niespodziewanie duża ilość adeptów tenisa stołowego z najmłodszych kategorii wiekowych żaków i skrzatów. Wśród 51 dziewczynek i 76 chłopców klub K.S. Mysław Mysłowice reprezentowało 8 tenisistów. Wszyscy mysłowiczanie są uczniami Szkoły Podstawowej Sportowej. Uzyskane wyniki były bardzo dobre. Wiktor Ptak zdobył 2 miejsce w kat. żaków i prawo startu w turnieju głównym Grand Prix Polski bez eliminacji. Bliźniacy, Anastazja i Tobiasz Malinowscy zgodnie zajęli 3 miejsce. Tobiasz w skrzatach, Anastazja w skrzatkach. Oliwia Gola na swoich pierwszych zawodach w życiu zdobyła wysokie 9 miejsce, a jaj brat Tomek uplasował się w środku tabeli na miejscu 21. Odrobinę gorzej poszło Konradowi i Witoldowi Pisarzowskim, ale głównym celem dla nich i reszty uczniów naszej szkoły, było zbieranie doświadczenia turniejowego. Jestem pewien, że na kolejnych turniejach będzie jeszcze lepiej.