</frame> 19822013

III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny kadetek w tenisie stołowym
23.03.2014

23 marca 2014 w Sosnowcu najlepsza kadetka i młodziczki KTS MOSIR MYSŁOWICE wystartowały w III Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym kadetek w tenisie stołowym.
Najstarsza z ekipy - Julia Braś, bez trudu doszła do finału, w którym po zaciętym pojedynku uległa rywalce z Żywca. Mysłowiczance wystarczyło jednak 2 miejsce, aby zakwalifikować się do III Grand Prix Polski kadetek, które odbędzie się 5-6 kwietnia w Piątnicy. Najwyższą lokatę wśród młodziczek KTS-u zajęła Zuzanna Grzesińska. Nasza tenisistka dwukrotnie pokonała wyżej rozstawioną zawodniczkę i ostatecznie wywalczyła 6 miejsce w turnieju.
Dużą niespodzianką WTK była wygrana Wiktorii Urbaniak z rozstawioną z nr 1 - Wiktorią Szymurą z Gliwic. Poza tym Mysłowiczanka wygrała jeszcze kilka cennych spotkań, dzięki którym zajęła 8 miejsce. Najmłodsza z drużyny KTS-u MOSiR Mysłowice - Julia Tomecka, uplasowała się na 10 pozycji, a Klaudia Franaszczuk 17-20. Alicja Gasz i Amelia Filec nie awansowały do pierwszej 16-tki.
Warto podkreślić bardzo dobrą postawę podopiecznych Beaty Nowak (wszystkie to uczennice z Zespołu Szkół Sportowych), które sporo pojedynków wygrały dzięki swej waleczności i wytrwałości. W imieniu zawodniczek dziękuję ich rodzicom za doping na trybunach, który dodawał skrzydeł w walce o każdy punkt.