Lekkoatletyka   Tenis stołowy   Szachy  Judo   Piłka nożna    ODŚWIEŻ STRONĘ

Finały Wojewódzkie Szkół Podstawowych w tenisie stołowym
23 kwietnia 2018
Tenis stołowy
W Bytomiu rozegrane zostały finały wojewódzkie szkół podstawowych w tenisie stołowym. Znakomicie spisali się uczniowie naszej szkoły.

Drużyna dziewczyn w składzie Faustyna Cieślik i Weronika Gasz, wywalczyła pierwsze miejsce i tytuł Mistrzyń Śląska Szkół Podstawowych. Mimo tego, że reprezentacja naszej szkoły była faworytem w zawodach w kategorii dziewcząt, nie było łatwo. W finale zawodniczki Szkoły Sportowej z Ligoty, Małgorzata Hebda i Weronika Indeka walczyły bardzo dzielnie. Kluczowe znaczenie dla zwycięstwa naszych dziewczyn miała gra podwójna. Zgrana para deblowa, bo od lat nasze dziewczyny grają razem, Faustyna i Weronika, były lepsze i wygrały 3:1 w setach. Póżniej dla "formalności" Weronika pokonała młodszą o dwa lata W. Indekę też 3:1 w setach.

Drużyna chłopców Wiktor Ptak, Maks Rożek i Filip Bautista walczyła dzielnie i zdobyła 4 miejsce. W decydującym o podium meczu o zwycięstwie też decydowała gra podwójna. Tym razem nasi przeciwnicy byli lepsi, choć zwycięstwo było bardzo blisko, gdyż para deblowa Wiktor i Filip prowadzili 10:8 w decydującym piątym secie. Czwarte miejsce w finałach wojewodskich drużyny, w której liderem jest zawodnik rocznikowo z klasy 3, uważam za bardzo dobry rezultat.
Wielkie brawa i gratulacje dla naszych drużyn.