Szkoła Podstawowa Sportowa  im. Olimpijczyków Śląskich w Mysłowicach
Lekkoatletyka   Tenis stołowy   Szachy  Judo   Piłka nożna    ODŚWIEŻ STRONĘ

JudoAwans do finałów wojewódzkich w tenisie stołowym
23 listopada 2023
Dzisiaj w Chybiu wywalczyliśmy awans do finałów wojewódzkich w tenisie stołowym.

Drużyna chłopców w składzie: Andrzej Ratka, Igor Ptak oraz Rafał Rudecki zdobyla 1 miejsce.
Drużyna dziewcząt w składzie: Zuzia Sikora, Hanna Ziętek, Julia Skórnóg wywalczyła 2 miejsce.

Chlopcy ze Szkoły Sportowej z Mysłowic byli zaliczani do faworytów zawodów i zdobycie pierwszego miejsca przez drużynę nie rozstawioną z nr. 1 bylo niespodzianką. Natomiast dziewczynki zagrały rewelacyjnie. Przegrały tylko z faworytkami zawodów, oraz predetentkami do mistrzostwa wojewodztwa zawodniczkami SP-1 z Chybia. Dziewczyny pokonały zespół z Chorzowa oraz Tych wynikiem po 3:0. W meczu decydującym o bezpośredni awans nadzwyczajnie dobrze zagrała Zuzia Sikora. W pierwszym pojedynku z Tychami Zuza grała z nr. 1 przeciwnej drużyny kadrowiczką województwa śląskiego J. Zbijowską. Przegrywając 0:2 w setach mysłowiczanka doprawodziła do wyniku 2:2 i wygrała w decydującym secie 11:8. Równolegle H. Ziętek grała z A. Brzozą z którą przegrała tydzień temu na zawodach klubowych. Dziś dziewczynki naszej szkoły walczyły nadzwyczajnie dobrze. Hanna wygrala 3:1 w setach i w połowie meczu prowadziliśmy 2:0. Wygrana w grze podwójnej też nie była latwa. Po zaciętym 5-setowym meczu wygrywamy 3:2 w setach i 11:9 w secie decydującym. Ostatni punkt zdobyła Zuzanna popisując się pięknym kończącym uderzeniem z backhandu.
Wielkie brawa i gratulacje dla uczniów Szkoły Sportowej Podstawowej z Mysłowic.