ODŚWIEŻ STRONĘ

Otwarty Puchar Polski Juniorów Młodszych i Młodzików w Judo
X Międzynarodowy Wielkopolski Turniej Judo Dzieci
23-24 marca 2013

W sobotę 23.03.2013 i niedzielę 24.03. 2013 roku w Sychy Lesie k/Poznania wystartowało 804 zawodników i zawodniczek z 107 klubów sportowych. Był to największy jak do tej pory turniej w tym roku w Polsce na którym wystartowali judocy z MOSiR-u Mysłowice pod wodzą trenera Ryszarda Dziewulskiego.
MOSiR Mysłowice został sklasyfikowany generalnej punktacji klubowej na 9 miejscu a sklasyfikowanych było 94 klubów. Indywidualnie judocy z Mysłowic przywieźli 5 medali, jedno 5 miejsce i trzy miejsca 7. Na najwyższym podium (1 miejsce) uplasowali się DOMINKA NOWICKA – 44 kg w Juniorkach Młodszych, FILIP KOCIMA – 42 kg w Młodzikach i DANIEL DYTKO - 27 kg w Dzieciach. To że Dominika Nowicka się potwierdza na Pucharach Polski i regularnie zajmuje miejsca na podium to tym bardziej cieszy fakt, że nie jest sama. FILIP KOCIMA zaczyna dopiero walczyć w Młodzikach a już wygrał swoją kategorię wiekową co rokuje, że znowu będziemy mieli zawodnika z klasą (oboje uczęszczają do Szkoły Sportowej). DYTKO Daniel wygrał swoją kategorię wagową 27 kg. Medale brązowe wywalczyli - w kategorii 73 kg – Juniorów Młodszych KAMIL DŁUGOSZ (uczęszcza do Szkoły Sportowej) i JAKUB MAJCHRZAK – 50 kg w Młodzikach (Szkoła Podstawowa nr 9). Tuż za podium uplasowała się w Młodziczkach KAROLINA HULIN – 57 kg oraz na 7 miejscach zaleźli się – MATEUSZ OSIAK – 42 kg (Młodzik), SARA JARZĄB – 44 kg (Młodziczka) oraz EWELINA TOJA – 36 kg (Dzieci). Pozostali zawodnicy niestety nie przebrnęli eliminacji i repasaży i zostali sklasyfikowani poza pierwszą 7.