</frame> 19822013

Bezapelacyjna dominacja żaczek w tenisie stołowym

25 maja, w Chybiu, rozegrano Mistrzostwa Śląska żaczek w tenisie stołowym. I tym razem zawodniczki KTS MOSiR Mysłowice (uczennice Zespołu Szkół Sportowych) wróciły z turnieju z medalami. W finale singla spotkały się podopieczne Beaty Nowak: Julia Tomecka i Klaudia Franaszczuk, gdzie złoto i tytuł Mistrzyni Śląska wywalczyła Julia a jej klubowa koleżanka Klaudia zdobyła srebrny medal. Nie było to jednak dla nikogo zaskoczeniem, gdyż mysłowiczanki w finale zagrały już po raz czwarty w tym sezonie. Również w deblu tenisistki KTS-u były bezkonkurencyjne. Julia i Klaudia nie straciły ani seta, bez trudu zdobywając złoto i tytuł Mistrzyń Śląska gry podwójnej. Niespodziankę sprawiły natomiast inne zawodniczki tego samego klubu, Natalia Kruczek i Alicja Gasz, w deblu zdobywając srebrny medal. 5 miejsce zajęły Amelia Filec i Karolina Bień, po rozegraniu dobrego pojedynku w walce o podium. W singlu Natalia, Ala i Amelia zajęły miejsce w przedziale 9-12. Podsumowując, warto dodać iż często żmudna praca na treningach przynosi efekty w postaci osiąganych sukcesów. Gratulacje dla zawodniczek!

Beata Nowak
trener sekcji tenisa stołowego
KTS MOSiR Mysłowice
nauczyciel Zespołu Szkół Sportowych

Mistrzostwa Śląska Żaczek, które w dniu 25.05.2013r odbyły się w Chybiu, zostały zdominowane przez zawodniczki KTS MOSiR Mysłowice.
W grze indywidualnej do finału dotarły: Julia Tomecka i Klaudia Franaszczuk, które złoty i srebrny medal podzieliły między sobą. Tytuł Mistrzyni Śląska Żaczek wywalczyła Julia a Klaudia została Wicemistrzynią.
Swoje wysokie umiejętności techniczno – taktyczne dziewczyny potwierdziły także w kategorii gier deblowych. Para Julia Tomecka/Klaudia Franaszczuk zdobyła 1 miejsce pokonując w finale Natalię Gąsior (AKS Mikołów) grającą wspólnie z Bogusławą Majewską (MKS Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie). Nie była to jednak jedyna para podopiecznych Beaty Nowak, która stanęła na podium. Brązowe medale w grze podwójnej zdobyły także Alicja Gasz i Natalia Kruczek.
Reasumując: aż cztery zawodniczki KTS MOSiR Mysłowice zdobyły w kategorii Mistrzostw Śląska Żaczek sześć medali, w tym wszystkie 4 możliwe do zdobycia złote. Liczyliśmy na medale, ale ich ilość przekroczyła nasze oczekiwania, z czego ogromnie się cieszymy. Gratulujemy zawodniczkom i trenerom oraz życzymy dalszych zwycięstw!

Tekst: Grażyna Wojciechowska
(na zdjęciu wszystkie 4 medalistki od góry od prawej: Alicja Gasz, Julia Tomecka, na dole od prawej: Klaudia Franaszczuk, Natalia Kruczek).