Liga szkół podstawowych w pływaniu o puchar
Prezydenta miasta Dąbrowy Górniczej
III EDYCJA
28 maja 2010

W dniu 28 maj 2010r. w Dąbrowie Górniczej, uczniowie Zespołu Szkół Sportowych im. Olimpijczyków Śląskich walczyli o medale w trzeciej ostatniej edycji Ligi Szkół Podstawowych w pływaniu. W zawodach uczestniczyło 18 reprezentantów Mysłowice z klas III - VI.
Najmłodsi uczniowie klas III byli po raz kolejny bezkonkurencyjni:
Zawadzka Anna II miejsce na 50 m stylem dowolnym Urbańczyk Katarzyna I miejsce na 50 m stylem dowolnym Koślicka Natalia II miejsce na 50 m stylem klasycznym oraz II miejsce na 50 m stylem dowolnym, Brzozowska Weronika I miejsce na 50 m stylem klasycznym oraz I miejsce na 50 m stylem grzbietowym, Ciszek Krystian I miejsce na 50 m stylem grzbietowym, Kałużny Weronika III miejsce na 50 m stylem grzbietowym.
Dawid Sobczak jedyny reprezentant V klasy zajął I miejsce na 100 m stylem klasycznym i II miejsce na 50 m stylem grzbietowym
  • Gębal Jacek II miejsce na 100 m stylem grzbietowym oraz III miejsce na 100 m stylem zmiennym,
  • Grotek Łukasz I miejsce na 100 m stylem grzbietowym i II miejsce na 100 m stylem zmiennym.
Uczniowie jako drużyna stanęła na wysokości zadania zajmując I miejsce sztafetą mieszaną kobiet i mężczyzn 8x50 stylem dowolnym w składzie (Angelika Jasik, Patrycja Sołtysiak, Aleksandra Jaromin, Koślicka Natalia, Mateusz Orawczak, Gębal Jacek, Wójcik Bartosz, Grotek Łukasz). W klasyfikacji generalnej III edycji zawodów uczniowie Zespołu Szkół Sportowych im. Olimpijczyków Śląskich zdobyli 23 medale oraz 4 tytuły najlepszych zawodników zawodów, które przypadły Angelice Jasik, Mateuszowi Orawczakowi, Krystianowi Ciszek i Weronice Brzozowskiej. Puchar Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej dla najlepszej Szkoły Podstawowej powędrował do Mysłowic.
W tym samym czasie rozegrane zostały Mistrzostwa Pałacu Młodzieży w Katowicach – w których wystartowała dwójka naszych zawodników. W kategorii 8 latków I miejsce na 25 m stylem dowolnym z czasem 0,19 s, zajął Jakub Brzeski