</frame> 19822013

Warsaw Judo Open
otwarty Puchar Polski w judo – U-14, U-17, U-20
28-29 września 2013

W miniony weekend 28-29.09.2013r w Warszawie odbył się największy turniej judo, jaki organizowany jest w Polsce. Wystartowało w turnieju 1111 zawodników i zawodniczek z 112 klubów reprezentując następujące państwa – Polska, Belgia, Rosja, Ukraina, Anglia, Luxemburg, Czechy, Estonia, Słowenia, Austria, Rumunia, Słowenia. W tym doborowym towarzystwie znalazła się skromna ekipa MOSiR-u Mysłowice w ilości 7 zawodników oraz 3 zawodników, którzy reprezentują barwy AZS Gliwice a trenujący na co dzień w Mysłowicach.
W grupie wiekowej młodzików U-14 wystartowało 5 zawodników. Złoto w kategorii wagowej do 57 kg wywalczyła – KAROLINA HULIN. Karolina stoczyła 4 walki i tak - w pierwszej walce pokonała w dogrywce zawodniczkę z Rygi (walka trwała 11 minut), w drugiej walce przed czasem pokonała zawodniczkę z Pruszkowa, w półfinale spotkała się z zawodniczką z Luxemburga i wygrała przed czasem, w finale zwyciężyła zawodniczkę z Czech również przed czasem. Drugą zawodniczką, która walczyła w młodziczkach była NATALIA GINTER (+63 kg), wywalczyła brązowy medal. W półfinale uległa zawodniczce z Wrocławia i tym samym zdobyła 3 miejsce. Trzecim zawodnikiem, który zdobył medal był FILIP KOCIMA (do 46 kg). W tej kategorii wystartowało 37 zawodników, Filip bardzo dobrze sobie radził dochodząc do półfinału. W eliminacjach pokonał następujących zawodników – z Rosji, Warszawy, Belgii, Gdyni, w półfinale niestety uległ późniejszemu mistrzowi tej kategorii zawodnikowi z Rosji. O brązowy medal spotkał się z zawodnikiem z Włocławka pokonując go przed czasem. W tej kategorii wiekowej walczył jeszcze Wojciech Jędyk (do 73 kg), który zajął 5 miejsce przegrywając o medal z zawodnikiem z Ukrainy i Patryk Gruszka (do 50 kg) niestety przegrał dwie walki i odpadł z turnieju.
W kategorii wiekowej Junior Młodszy wystartowało troje zawodników. w wadze do 44 kg – DOMINIKA NOWICKA wywalczyła srebrny medal. Dominika w pierwszej walce miała wolny los. W drugiej pokonała przed czasem zawodniczkę z Bielska Białej, w półfinale pokonała zawodniczkę z Warszawy a w finale spotkała się ze swoją "starą" rywalką z Włocławka i uległą jej przed czasem. Drugim medalem w tej kategorii wiekowej wywalczyła ALICJA LEWANDOWSKA ( do 63 kg) reprezentująca AZS Gliwice Brązowy medal. Ala stoczyła 5 walk, w eliminacjach pokonała zawodniczki z Belgii, Torunia, Łodzi, w półfinale nie sprostała zawodniczce z Wolbromia, a o brązowy medal spotkała się z zawodniczką z Belgii pokonując ją na punkty (7). Następnym zawodnikiem Był MATEUSZ OSIAK (do 46 kg). Mateusz wygrywając w eliminacjach trzy pojedynki z zawodnikami z Ukrainy, Gdańska i Rosji. W półfinale przegrał z zawodnikiem z Rosji a o trzecie miejsce spotkał się również zawodnikiem z Rosji i po zaciętej walce zwyciężył na punkty zdobywając je w ostatnich sekundach walki (7).
Pozostali zawodnicy walczyli w kategorii wiekowej junior – Adrian Lewandowski (do 55 kg) wywalczył 7 miejsce a Arkadiusz Szyszkowski (do 90 Kg) został sklasyfikowany na 9 miejscu.
    MOSiR Mysłowice w punktacji medalowej zajęło wysokie 9 miejsce z 5 medalami:
  • Złoto – Karolina HULIN
  • Srebro – Dominika NOWCKA
  • Brąz – Mateusz OSIAK, Natalia GINTER, Filip KOCIMA
Jest to największy sukces sportowy w historii startów na tym turnieju – GRATULACJE!!!!