Zespół Szkół Sportowych  im. Olimpijczyków Śląskich w Mysłowicach
            ODŚWIEŻ STRONĘ

Mistrzostwa Polski U15 w judo
Luboń 2014

Mistrzostwa Polski to najważniejsze wydarzenie dla najmłodszych judoków. Do zawodów zgłoszono 181 dziewcząt i 330 chłopców. MOSiR Mysłowice wystawił w Mistrzostwach 1 zawodniczkę i 5 zawodników.
„Mały klub - wielkie serce” – zdobyliśmy 3 medale – złoty, srebrny i brązowy oraz 5 miejsce. Złoty medal wywalczyła Karolina Hulin – 57 kg – swoje walki wygrywała zdecydowanie i przed czasem. Finał z zawodniczką Kaletą Anna z UKS Judo Wolbrom trwał zaledwie 10 sekund i prawdopodobnie był to najszybszy finał tych zawodów. Karolina wykonała rzut soei nage, który został oceniony na ippon i tak zakończył się finał.
Drugi i srebrny medal wywalczył w najniższej kategorii 38 kg Bartłomiej Witkowski. Swoje walki wygrywał pewnie i zdecydowanie. W finale nieznacznie (Yuko) przegrał z zawodnikiem z UKJ AON Warszawa Maciejem Rombel.
Trzeci medal brązowy wywalczył Patryk Gruszka – 55 kg i ten medal był największą niespodzianką dla trenera Ryszarda Dziewulskiego. Patryk przegrał swoją pierwszą walkę z zawodnikiem Makowskim Sebastianem, który reprezentował barwy UKS "Olimpia-Judo" Elbląg z późniejszym złotym medalistą tej wagi. Tym samym Patryk otrzymał szansę wywalczenia brązowego medalu czego dokonał. O brązowy medal przystało mu walczyć z zawodnikiem z UKS Ippon MDK Kutno Wiktorem Zamorowskim, którego pokonał przez yuko.
Punktowane piąte miejsce tuż za podium wywalczył Filip Kocima – 50 kg. Filipowi bardzo mało brakło do zdobycia medalu jak i złotego srebrnego czy brązowego. Swoje walki eliminacyjne wygrywał zdecydowanie i dopiero w półfinale przegrał z zawodnikiem Bartoszem Andrzejewskim z KS Polonia Rybnik 9 (zdobył złoty medal). W walce o brązowy medal stanął z zawodnikiem MKS Juwenia Wrocław Kamilem Dąbrowskim. Niestety po zaciętym pojedynku Filip musiał uznać zwycięstwo Kamila, który z nim wygrał przez yuko.
MOSiR Mysłowice z trzema medalami (1-1-1) na swoim koncie uplasował się na 2 miejscu w punktacji medalowej co można uznać za wielki sukces.

GRATULACIE !!!
Pozostali zawodnicy startujący – Wojciech Jędyk, Jakub Majchrzak odpadli w eliminacjach.