</frame> 19822013

III Grand Prix Polski młodziczek w tenisie stołowym
28-30 marca 2014

W dniach 28-30 marca rozegrano III Grand Prix Polski młodziczek w tenisie stołowym.
W tym prestiżowym turnieju wystartowały zawodniczki KTS MOSiR Mysłowice: Julia Tomecka, Zuzanna Grzesińska, Klaudia Franaszczuk, Wiktoria Urbaniak.
W turnieju grupowym bez trudu Zuzia zajęła I miejsce, po czym w spotkaniu o 16-tke pokonała wyżej rozstawioną zawodniczkę z Gorzowa Wlkp. Wiele emocji dostarczyła wszystkim nasza zawodniczka w walce o najlepszą "ósemkę". Przeciwniczką Zuzi była czołowa młodziczka - Julia Bartoszek (nr 4 w turnieju), z którą tenisistka KTSu stoczyła piękny i zacięty pojedynek 3:2, niestety na korzyść rywalki. Kolejną partię Zuzia rozegrała z klubową koleżanką - Julią Tomecką, gdzie w bratobójczej walce Zuzia przegrała. Po kilku następnych meczach, Zuzia zajęła ostatecznie 19 miejsce. Rok młodsza - Julia Tomecka była w turnieju 16 -ta, rozgrywając parę dość wyrównanych pojedynków. Znacznie poprawiła swoją pozycję Klaudia Franaszczuk, zajmując miejsce w przedziale 21-24, gdyż do turnieju rozstawiona była dopiero z 56 numerem. Sensacją Grand Prix była wygrana Klaudii z ubiegłoroczną wicemistrzynią Polski żaczek - Dominiką Gilewską. Kolejna Mysłowiczanka - Wiktoria Urbaniak zakończyła zawody na pozycji 25-32, choć również pokazała swoje mocne strony w kilku pojedynkach. Z jedną z faworytek turnieju - Katarzyną Węgrzyn stoczyła całkiem ciekawy pojedynek, przegrywając 1:3. W grupie Wiki znalazła się z inną silną przeciwniczką, Joanna Sokołowską (która w poprzednich Grand Prix Polski była 2 i 3). Mysłowiczanka stoczyła zacięty mecz o szesnastkę z zawodniczką wyżej rozstawioną, który niestety przegrała 2:3.
Tenis stołowy jest jednak dyscypliną wymagającą silnej odporności psychicznej, koncentracji aż do ostatniej piłki, gdzie niejednokrotnie umysł zwycięża z nabytymi umiejętnościami technicznymi. Dlatego starty dla młodych zawodniczek w tak elitarnym turnieju są doskonałym treningiem, z którego należy wyciągnąć wnioski i wykorzystać je do dalszej wzmożonej pracy.