</frame> 19822016

II WTK młodzików w tenisie stołowym
30 październik 2016

30 października w Łaziskach Górnych rozegrany został II Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny młodzików. Klub Olimpijczyka Mysłowice reprezentowało na tych zawodach siedmiu chłopców oraz dwie dziewczyny. Celem najważniejszym na tych zawodach było zdobycie miejsca 1 lub 2, które daje bezpośrednio udział w turnieju najwyższej rangi w kraju G.P.P. Żaden zawodnik lub zawodniczka z Mysłowic nie byli faworytami na tym turnieju. Tym bardziej cieszy zdobycie drugiego miejsca i awans na G.P.Polski Faustyny Cieślik kl.Va.

Faustyna była największą rewelacją turnieju. W meczu ¼ pokonała M. Hebda z Czechowic-Dziedzic, nr. 4 turnieju z którą dotychczas jeszcze nigdy nie wygrała, potem w ½ finału mysłowiczanka pokonała zawodniczkę nr. 1 turnieju W. Tomczak z Jastrzębia Zdroju. W finale też miała duże szansę na zwycięstwo, prowadziła 2:1 w setach i 6:4 w punktach, ale nie udalo się „dowieść” przewagi do końca meczu i ostatecznie przegrała 2:3 w setach z L. Kalużny. Wszyscy zawodnicy naszego klubu startujący na zawodach to uczniowie klas 5 i młodsi, a zawody były dla uczniów rocznikowo z klas 6.