</frame> 19822013

„Maraton” pływacki w Gliwicach
30-31 maja 2014

Ponad 450 zawodników z 33 klubów Śląska wystąpiło na Letnich Mistrzostwach Okręgu w Gliwicach. Po 12 godzinach startów w sobotę, 6 w niedzielę poznaliśmy najlepszych młodzików naszego województwa.
Zawody odbyły się na pięknej pływalni „Olimpijczyk”. Z zazdrością podziwialiśmy nowoczesny obiekt z elektronicznym pomiarem czasu, telebimami, znakomitą obsługą i obszernymi trybunami, aż się chce tam startować i trenować. Może kiedyś w naszym mieście doczekamy się pływalni z prawdziwego zdarzenia. Póki co nawet trenując w podstarzałej „wannie” pływacy szkoły sportowej nie odbiegają od najlepszych.
W kategorii 12 lat Mistrzem Śląska został Jacek Błotko na 200 m st.zmiennym z wynikiem 2:48,25, III lokatę wywalczył na 100 m st. motylkowym (1:17,77), IV miejsce na 100 m st. dowolny i V na 50 m st. motylkowym. Dzielnie walczyły dziewczęta w konkurencja drużynowych zdobywając v-ce Mistrzostwo Śląska w sztafecie 4x100 dowolnym (4:57,13) – W. Sojka, J. Horwacik, Z. Kozioł, K. Kałuża, sztafeta 4x100 m st.zmiennym zajęła III miejsce (5:34,23) - W. Sojka, J. Horwacik, A. Hajduk, Z. Kozioł.
Chłopcy w obu sztafetach zajęli V miejsce – J. Błotko, D. Twardowski, Sz. Nowak, J. Adamski. Ponadto wszyscy zawodnicy indywidualnie startowali na poziomie finałów (miejsce 4-8) w kilkunastu konkurencjach.
Gratulujemy zawodnikom medali, finałów, a co najważniejsze bardzo dobrych wyników życiowych.