Ligi Klubów Śląskich
12 i 13-latków

6 grudnia 2003
Dąbrowa Górnicza
       Dnia 06.12.2003 roku odbył się w Dąbrowie Górniczej Finał ligi Klubów Śląskich 12 i 13 latków. Do startu dopuszczone zostały osoby które w poprzednich edycjach zdobyły punkty za swoje pojedyncze starty. W sumie z obu roczników wystartowało 9 zawodników, które pomimo małej liczebności wywalczyli dość sporo. Każdy chciał pokazać co potrafi i sprawić sobie na Mikołaja prezent w postaci życiówki lub jak nieliczni stanąć na podium. Jedną z takich osób był Michał Janik który zajął II miejsce na 100 m stylem motylkowym z czasem 1,18,98, a jego rówieśnik Mateusz Świerguła na tym samy dystansie zajął III miejsce uzyskując czas 1,19,29. Kula Arkadiusz zajął w kategorii starszej zajął dwa razy V lokatę na 100 m stylem motylkowym i 200 m stylem zmiennym. Hanzel Mateusz najbardziej pracujący zawodnik sekcji pływackiej zajął dopiero VII miejsce na 100 m stylem grzbietowym uzyskując czas 1,23,87. W śród kobiet najlepiej zaprezentowały swoją formę: Paulina Szula zajmując III miejsce na 100 m stylem klasycznym z czasem 1,32,10, Marta Piasecka zajmując III miejsce na 100 m stylem grzbietowym z czasem 1,18,57, Marta Barańska zajmując III miejsce na 200 m stylem zmiennym z czasem 2,45,89, Magda Kminkowska IV miejsce na 100 m stylem motylkowym z czasem 1,26,03.
       Patrząc na wyniki można stwierdzić, iż chłopcy zaczynają gonić dziewczyny. Tym razem oni stanęli na podium za sztafetę 4x100 stylem zmiennym uzyskując III miejsce w składzie (Mateusz Hanzel, Artur Ryczan, Mateusz Świerguła, Michał Janik).
        Można się tylko cieszyć z takich wyników zwłaszcza, że zostały one osiągnięte w okresie przejściowym, kiedy to dzieci wypoczywały.