Kliknij tutaj Szkoła Podstawowa Sportowa im. Olimpijczyków Śląskich w Mysłowicach

41-400 Mysłowice, Gwarków 1   /   tel. 32 2222805   /   e-mail: sportowa@sportosporto.pl   /   https://www.sportosporto.pl

JudoDobre wyniki tenisistów stołowych Szkoły Sportowej
Dwoje uczniów reprezentowało naszą szkołę, miasto i klub KS Mysław w turnieju najwyższej rangi krajowej Grand Prix Polski, który odbywał się w Drzonkowie.
W piątek uczennica klasy 4a, Lena Tomecka musiała przebijać się przez turniej eliminacyjny, żeby w sobotę zagrać w gronie najlepszych żaczek Polski. Po bardzo dobrej grze pokonując dwie rywalki po 3:0 w setach i przegrywając minimalnie 2:3 w setach z kolejną rywalką. Lena awansowała do turnieju głównego, gdzie młodziutka mysłowiczanka zagrała jeszcze lepiej i tak samo, jak w piątek po wygraniu dwóch meczy i przegraniu jednego awansowała do najlepszej 32. w kraju oraz do drugiego etapu zawodów! Więcej ugrać Lena nie dala rady. Zajęcie miejsca 25-32, które daje prawo udziału w następnym turnieju głównym bez udziału w eliminacjach, można to uznać za bardzo dobry wynik.
Drugi zawodnik z Mysłowic, uczeń tej samej klasy 4a, Andrzej Ratka też rozegrał bardzo dobre zawody. Będąc z nr. 20 w rankingu krajowym Andrzej grał w turnieju głównym bez eliminacji. W fazie grupowej przegrał z D. Lepichem, ale pokonał kolejnych dwóch przeciwników i tym samym awansował do drugiego etapu zawodów. W kolejnym etapie turnieju, fazie pucharowej, w meczu o czołową 16. kraju, przegrał z nr. 3 w Polsce Hubertem Kwiecińskim. Regulamin jest taki, że potem można było zdobyć najwyżej 17 miejsce. Andrzej wygrał z M. Walaskiem z Działdowa i ostatecznie ukończył turniej na 17 miejscu co można uznać za bardzo dobry wynik.