Kliknij tutaj Szkoła Podstawowa Sportowa im. Olimpijczyków Śląskich w Mysłowicach

41-400 Mysłowice, Gwarków 1   /   tel. 32 2222805   /   e-mail: sportowa@sportosporto.pl   /   https://www.sportosporto.pl

Judo1Turniej Grand Prix w szachach
W dniu 24 listopada odbył się 1 Turniej tegorocznego cyklu Grand Prix w kategorii dziewcząt dla klas 4-8. Pierwsze miejsce wywalczyła reprezentantka klasy 8a Julia Sojka zdobywając 4 punkty z 5-ciu możliwych do zdobycia. Na miejscu drugim Marcelina Puczek (6a). Trzecią lokatę zajęła Emilia Czylok (8a). Dziewczęta dotarły do mety z jednakowym 3-punktowym wynikiem. O kolejności miejsc zadecydowała punktacja pomocnicza (współczynnik Bergera).
Chłopcy klas 4-8 rozegrali 1 Turniej Grand Prix dwa dni wcześniej. Zwyciężył reprezentant klasy 6a Konrad Kowalek zdobywając 7 punktów z 8-miu możliwych do zdobycia. Na miejscu drugim Bruno Przewoźny (7a) – 5 punktów. Trzecią lokatę wywalczył Filip Kowalczyk (7a) z wynikiem 3 punktów.

Warto podkreślić fakt, że zwycięzcami turniejów zostali najbardziej utytułowani szachiści tego roku szkolnego. Konrad zajął 1 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Śląska wśród klubów szachowych. Julia wywalczyła 5 miejsce indywidualnie na Finałach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży.

Gratulujemy uczestnikom turniejów dzielnej walecznej postawy!
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w dalszych turniejach cyklu!